حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

خواب آشفته منافقین در مرداد ۱۳۶۷ تعبیری جز نابودی نداشت

حجت الاسلام والمسلیمن سید حسین مومنی:

حجت الاسلام مومنی با اشاره به این که خواب آشفته منافقین در مرداد ۱۳۶۷ تعبیری جز نابودی نداشت، گفت: کمک و استعانت حکومت بعث و پشتیبانی استعمار جهانی هیچ راهی به سد نفوذ ناپذیر اراده مردان الهی نداشت.

حجت الاسلام والمسلیمن سید حسین مومنی در جمع مدیران مدارس علمیه استان اصفهان با اشاره به ۴ مرداد سالروز عملیات مرصاد اظهار کرد: عملیات مرصاد به واقع  شکست نفاق بود.

وی با بیان اینکه خواب آشفته منافقین در مرداد ۱۳۶۷ تعبیری جز نابودی نداشت، گفت: کمک  و استعانت حکومت بعث و پشتیبانی استعمار جهانی هیچ راهی به سد نفوذ ناپذیر اراده مردان الهی نداشت.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی مردی با اراده الهی و مستحکم به همراه جوانان غیور جوانمردانه در مقابل هجوم منافقین ایستادند و در واقع پیروزی در عملیات مرصاد افتادن و پی کردن «جمل» در جنگ جمل بود.

حجت الاسلام مومنی خاطرنشان کرد: امروز با توجه به فضای جامعه، مدیران مدارس باید تربیت و اخلاق را اولویت قرار دهند، لازم است فضای ذهنی نسل امروز در یک فرایند زمانی با مدیریت تربیتی به فضای حوزوی و طلبگی مانوس شود.

وی ادامه داد: ورودی امروز حوزه با ورودی حتی ۵ سال قبل متفاوت است، لذا ایجاد زمینه و بستر مناسب برای انتقال نرم افزار ذهنی جوان و نوجوان امروز به فضای حوزوی شروط اصلی است و نباید نسبت به آن غافل شد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با بیان کرد: امیدوارم در یک زمانی شورای عالی حوزه ها و مراکز به این نتیجه برسد که امروز لازم است ورودی های حوزه حداقل ۳ ماه در دوره تربیتی و آشنایی با حوزه و هویت طلبگی آشنا شوند و بعدا وارد فضای درسی و بحث شوند که نفع آن چندین سال به بدنه حوزه خواهید رسید و از آفات زیادی جلوگیری خواهد کرد.

وی افزود: نکته سوم، نفوذ در حوزه هاست که در دستور العمل برخی جریانها قرار گرفته است و باید نسبت به آن حساس بود، اما باید معنای نفوذ را درست فهمید و افراد خودی را بی جهت منتسب به نفوذ نکرد، چرا که افراد ممکن است سلایق مختلفی داشته باشند و نباید بی جهت هر کس را به هر بهانه ای متهم به نفوذ کرده؛ باید جریان نفوذ را خوب شناخت و با درک صحیح و راهکار مناسب با آن برخورد کرد‌.

عکاس: داود قلیانگر

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هفت =