حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

سال تحصیلی جدید حوزه اصفهان از ۱۹مرداد آغاز می شود

حجت الاسلام والمسلیمن عبدالامیر خطاط:

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان از آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حوزه استان از ۱۹ مردادماه خبرداد.

حجت الاسلام والمسلیمن عبدالامیر خطاط در جمع مدیران مدارس علمیه استان اصفهان اظهار کرد: دشمن با تمام قوا بر روی جوانان ما برنامه ریزی کرده است، ولذا حوزه های علمیه باید در این عرصه بیشتر فعالیت کنند.

وی بیان کرد: براساس قوانین موجود، برای هر درس ۵ واحدی حداقل ۸۵ جلسه لازم است، لذا برنامه ریزی صورت گرفته است که امسال ۸۵ جلسه برای هر درس در هر ترم رعایت شود و به هیچ عنوان ترم نمیسال دوم کمتر از نیمسال ول نباشد.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان افزود: آغاز سال تحصیلی جدید ۹۸-۹۹ حوزه علمیه اصفهان، ۱۹ مرداد ماه خواهد بود و امتحانات پایان نمیسال طبق تقویم در دی ماه آغاز می شود  و آغاز نیمسال دوم ۵ بهمن ۹۸ برنامه ریزی شده است .

وی بیان کرد: هرنوع تعطیلی کلاس ها باعث ضربه به محدوده های درس می شود و لذا امسال باید از اساتید ۸۵ روز درسی را طلب کنیم .

در ادامه جلسه برخی از مدیران مدارس به ارائه برنامه ها ونقطه نظرات خود پیرامون نحوه پذیرش بهتر و عملکرد کارآمد در امور مدارس علمیه پرداختند.

یکی از مدیران مدارس، نگاه حکمت آمیز به طلاب را لازمه حرکت رو به جلو حوزه علمیه دانست و گفت: متاسفانه امروزه نگاه سازمانی به طلبه می شود که آسیب زا است

همچنین در ادامه برخی ازمدیران پیرو بهبود نحوه پذیرش پیشنهاد تشکیل مدارس آموزش و پرورش پیش حوزوی را دادند به نحوی که مدارس علمیه و حوزه علمیه اقدام به راه  ادازی مدارس راهنمایی و دبیرستان آموزش و پرورش تحت مدیریت خود کند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =