حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

سربازان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) مورد عنایت خاص ایشان هستند/ عید غدیر افضل اعیاد است

آیت الله محمد علی ناصری:

آیت الله ناصری استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان بر انجام وظایف طلبگی و سربازی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) تاکید و روز عید غدیر را افضل اعیاد و ولایت را مبنای پذیرش اعمال معرفی کرد.

آیت الله محمد علی ناصری، در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: تمام اعمال بندگان خدا به سمع و نظر حضرت بقیه الله الاعظم می رسد به خصوص اعمال و رفتار ما طلاب که سربازان آن حضرت هستیم. درس و مباحثه طلاب مورد عنایت خاص امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) قرار دارد و اساتید ما نیز بر این مطلب تاکید داشتند و در روایات نیز حتی نگاه به درب خانه عالم عبادت محسوب شده است.

وی بیان کرد: سربازان آن حضرت باید قدر خود را بدانند و مقید باشند و از گناه دوری کنند. گناه است که افراد را بیچاره می کند و از عنایات، الطاف الهی و قابلیت ترقی دور می سازد. حال کاری که باید انجام دهیم توبه از گناهان گذشته، جبران در آینده، انجام واجبات و ترک محرمات است و باید در همه امور خلوص نیت داشته باشیم و دست به دامان حجه بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه) شویم.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: آنچه طلاب باید به مورد توجه قرار دهند و به آن اهمیت دهند، درس خواندن و بحث کردن است. (الدرس حرف و التکرار الف) ما در گذشته حتی در دروس خارج نیز مباحثه را ترک نمی کردیم. حیف است که کسی سرباز امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باشد و به علت درس نخواندن، مورد عنایت ایشان قرار نگیرد.

ایشان در ادامه طلاب را به شرکت منظم در کلاسها، مطالعه و مباحثه، نوشتن تقریرات توصیه نمود و افزود: همه این کارها باید برای خدا و فی الله باشد و احترام اساتید که بیش از پدر و مادر بر گردن ما حق دارند باید بیش از پیش حفظ شود.

آیت الله ناصری گفت: عید غدیر افضل اعیاد است و روایات فراوانی نیز در این باب وارد شده است و پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) نیز بر عید گرفتن این روز وصیت و سفارش نمودند. هر پیامبری که قبل از اسلام مبعوث می شد نیز موظف بر عید گرفتن روز غدیر و اطعام و احسان به دیگران بودند.

ایشان در پایان به بیان گوشه ای از فضائل امیر المومنین(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: باید به اعمال و برپایی این روز عزیز مقید باشیم و آن مقدار که در روایات بر ولایت تاکید شده است، بر چیز دیگری تاکید نشده و واجبات و اعمال در سایه ولایت است که مورد قبول واقع می گردد.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 9 =