حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

در پذیرش حوزه و دانشگاه کیفیت باید بیش از کمیت لحاظ گردد

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

آیت الله طباطبایی نژاد توجه به کیفیت ورودی های به حوزه های علمیه و همچنین دانشگاه ها و توجه هرچه بیشتر به مسائل اخلاقی طلاب در مدارس علمیه را خواستار شد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد صبح امروز در جلسه مدیران حوزه های علمیه استان اصفهان اظهار کرد: در بحث ورودی به حوزه علمیه باید کیفیت بیش از کمیت مورد توجه قرار گیرد. در اکثر کشورها فقط نخبگان برای تحصیل در سطوح عالی انتخاب می شوند و ما هم در حوزه و دانشگاه باید نخبگان را گزینش و جذب نماییم.

وی افزود: در جلسه ای که با وزیر علوم برگزار شد نیز این مطلب را عنوان نمودم و از برداشتن آزمون ورودی به دانشگاه انتقاد نمودم. با این کار متخصصان کارآزموده و در سطح بالا وارد می شوند و باعث پیشرفت کشور می گردند.

مدیر حوزه علمیه استان اصفهان گفت: مدیران محترم مدارس علمیه در مسائل اخلاقی طلاب وقت بیشتری بگذارند و با انجام مشاوره اخلاقی، ارتباط پدرانه با آنها برقرار کنند. برگزاری کلاسهای اخلاقی در مدارس بیشتر و منسجم تر پیگیری گردد.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: اساتید نیز باید در مسئله اخلاقی وارد شوند و از یک ساعت کلاس یک ربع پایانی آن را به گفتگو با طلاب و بیان اصول اخلاقی اختصاص دهند. این زمان وقت مغتنمی برای شنیدن مشکلات و دغدغه های طلاب توسط اساتید و مسئولین است.

ایشان در پایان از زحمات مدیران حوزه های علمیه در سال تحصیلی گذشته قدردانی و سال جدید تحصیلی را سالی توام با موفقیت برای مسئولین، طلاب و اساتید آرزو نمود.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + ده =