حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مسائل انقلابی در مجالس ماه محرم مطرح شود

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: در منبرها و توسط روحانیون و مبلغین در مجالس عزای حسینی باید مسائل روز انقلاب به ویژه بیانیه گام دوم مطرح شود، در این جلسات باید آن چه که مصلحت زمان است بیان کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در جمع خبرنگاران با اشاره به رسالت و وظیفه هیئت های مذهبی و مبلغان در پیشگیری از بروز آسیب ها و آفات در عزاداری های ماه محرم اظهار کرد: در آستانه ماه محرم توصیه ای که به عزاداران حسینی داریم این است که از خرافات و اموری که قطعی نیست، پرهیز کنند و عزاداری سیدالشهد(ع) را به درستی و معقول انجام دهند.

امام جمعه اصفهان در توصیه دیگر خود به مبلغان و هیئت های مذهبی و عزاداران حسینی، افزود: سعی شود بلندگوهای هیئت های مذهبی در داخل مساجد و حسینیه ها قرار داشته باشد و به گونه ای مراسم برگزار شود که اگر افرادی قصد استراحت داشته و یا بیمار دارند رعایت حال آنها شود، چرا که پرهیز از مردم آزاری از جمله توصیه هایی است که ائمه اطهار داشته اند.

وی هم چنین با تأکید بر حفظ روحیه انقلابی و توصیه به این مسئله در مجالس عزاداری سیدالشهدا (ع) تصریح کرد: باید مسائل انقلابی در مجالس ماه محرم مطرح گردد و در منبرها و توسط روحانیون و مبلغین باید مسائل روز انقلاب و به ویژه بیانیه گام دوم مطرح شود و باید آن چه که مصلحت زمان است بیان نمود.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: بهترین عالِم، کسی است که عالِم به زمان خود باشد و بداند که چه اموری را باید مطرح کند، همچنان که اکنون شمر زمان ما آمریکا، صهیونیسم و آل سعود می باشند.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 7 =