حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تنها راه رستگاری دنیا و آخرت اباعبدالله الحسین(ع) است

حجت الاسلام سید حسین مومنی:

حجت الاسلام مومنی گفت: امروز شبهه وارد می کنند که چرا هزینه خیمه های حسینی را صرف فقرا نمی کنید، چرا این افراد مطرح نمی کنند که هزینه ۱۰ میلیون دلاری واردات غذای سگ و گربه را خرج فقرا نمی کنند؟ چرا این میزان بالای هزینه واردات لوازم آرایش زنان را کم نکرده و به فقرا کمک نمی کنند؟.

حجت الاسلام سید حسین مومنی در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، در جلسه عزای حسینی اظهار کرد: امام حسین(ع) در روایتی فرمودند از رسول اکرم(ص) نقل است که به اندازه معرفت هرکس به هر فرد، احسان کن، بنابراین ملاک و معیار احسان اهل بیت به انسان ها به اندازه معرفت اشخاص است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: متاسفانه جامعه فعلی نسبت به شناخت اهل بیت(ع) دچار کوتاهی است و مردم محدود به ظواهر شده اند، لذا تبیین و تعریف فضائل ائمه اطهار(ع) و امام حسین(ع) برای مردم در مجالس عزا لازم و ضروری است.

بد حجابی نتیجه کم عمقی باور و ایمان مردم است

وی تاکید کرد: امام حسین(ع) چراغ امروز هدایت بشری است، بنابراین اباعبدالله الحسین(ع) باید توسط مبلغین و روحانیون به مردم شناسانده شود؛ عمق ایمان و باور به خدا در دل مردم کم سو شده است، لذا باید فضایل و مناقب سیدالشهدا(ع) مکرراً بیان شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان افزود: ریشه مشکلات متعددی چون بد حجابی در جامعه، در کم عمقی باور وایمان مردم است؛ اعتقاد نداشتن به آخرت و قیامت وخدا موجب بروز آسیب ها و مشکلات می شود.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای خدشه وارد کردن بر اصل دین داری، اظهار کرد: هدف قیام اباعبدالله الحسین(ع) باید صحیح تبیین و بر امر به معروف ونهی از منکر به عنوان هدف قیام تاکید شود.

روحانیون در مجالس عزا، ذائقه ساز باشند نه پیرو ذائقه

حجت الاسلام مومنی خطاب به مبلغین و روحانیون عنوان کرد:  نباید با مطلب بی مورد و بدون اولویت موجب دور شدن مردم  از مساجد و مجالس عزای حسینی شویم؛ نباید روحانیون و مبلغین  در مجالس عزای حسینی پیرو ذائقه مردم باشند، بلکه باید جلودار و جهت ده  در این زمینه حرکت کنند.

وی ابراز داشت: باید روی ذائقه مردم‌ کار بشود  و با بیان معارف اهل بیت(ع) ذائقه ها را اصلاح کنیم، لذا روحانیون و مبلغین باید در مجالس عزاداری روشنگری و خط دهی کنند و مانع از انحراف شوند.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه باید از اباعبدالله الحسین(ع) واقعی سخن گفت، اذعان داشت: مراقب باشیم برای حسینی عزاداری نکنیم که با سیدالشهدای کربلا، فرسنگ ها فاصله داشته باشد.

وی با بیان این که دشمن به قدرت مکتب اهل بیت(ع) و دستگاه ابا عبد الله الحسین(ع) پی برده و کارکرد اهل بیت(ع) در جامعه اسلامی را  فهمیده و رصد کرده است، یادآور شد: اگر امروز شاهد مشکلاتی در عرصه جامعه و نحوه رفتار جوانان هستیم به دلیل کم کاری  و عمقی کار نکردن ما در عرصه دین است.

پاسخی به یک شبهه

حجت الاسلام مومنی ادامه داد:  امروز شبهه وارد می کنند که چرا هزینه خیمه های حسینی را صرف فقرا نمی کنید، چرا  این افراد مطرح نمی کنند که هزینه ۱۰ میلیون دلاری  واردات غذای سگ و گربه را هزینه فقرا نمی کنند؟ چرا این میزان بالای هزینه واردات لوازم آرایش زنان را کم نکرده  و به فقرا کمک نمی کنند؟

تنها راه رستگاری دنیا و آخرت اباعبدالله الحسین(ع) است

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد:  قیام اباعبدالله(ع) یک  قیام سیاسی است و سیاسی کردن مجالس عزای حسینی شبهه دیگری است که عده ای جاهل و غافل در برابر انقلابیون مطرح می کنند. دشمن واقعا از جهات مختلف علیه مکتب اباعبدالله الحسین(ع) کار می کند، دشمن در پی کم فروغ کردن مکتب اهل بیت(ع) است و راه مبارزه و مقابله با این توطئه دشمن، افزایش معرفت مردم نسبت به ائمه اطهار(ع) است، به مردم بفمانیم تنها راه رستگاری دنیا و آخرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

عکاس: داود قلیانگر

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =