حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تفاهمنامه اجرای طرح امین در مدارس تیزهوشان به امضای حوزه علمیه و آموزش و پرورش رسید

حجت الاسلام سید حسین مومنی:

حجت الاسلام سید حسین مومنی معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه استان اصفهان از حضور طلاب طرح امین در مدارس تیزهوشان آموزش و پرورش خبر داد.

حجت الاسلام سید حسین مومنی با اشاره به اهمیت تبلیغ در بین جوانان و نوجوانان اظهار کرد: حوزه علمیه اصفهان از سال ۱۳۸۹ با ایجاد طرحی با نام مدارس امین، اقدام به اعزام طلاب به ۱۱۰ مدرسه آموزش و پرورش در سطح استان جهت تبلیغ و مشاوره تربیتی و دینی برای دانش آموزان نموده است.

وی افزود: در استان اصفهان حدود ۳۷ مدرسه مختص به تیزهوشان وجود دارد؛ طی جلسات متعددی که توسط معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با اداره کل آموزش و پرورش برگزار گردید، تفاهمنامه ای مبنی بر حضور طلاب طرح امین در مدارس تیزهوشان به امضای طرفین رسید.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان هدف از اجرای این طرح را انجام فعالیتهای دینی در مدارس و ارائه مشاوره به دانش آموزان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه دانش آموز مدارس تیزهوشان در آینده در پستها و سمتهای مهمی بکارگیری خواهند شد، لازم است مورد توجه ویژه ای از نظر آموزه های دینی و شناخت دقیق تری از آن قرار گیرند لذا از ابتدای سال جدید تحصیلی، طلاب برادر و خواهر در این مدارس مستقر و به انجام فعالیتهای مختلف تربیتی و دینی مشغول خواهند شد.

حجت الاسلام مومنی خاطرنشان کرد: طلاب برای شرکت در این طرح با انجام مصاحبه و برگزاری آزمون از آمادگی بیشتری برخوردار شدند و برنامه های ویژه ای برای اجرا در این مدارس در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به گسترش فضای مجازی و حضور دانش آموزان در این فضا، پاسخگویی به شبهات، تبیین صحیح اسلام و ایجاد ارتباط با نسل جدید و نوجوانان که امری تخصصی و حساس است را از مهمترین برنامه های این طرح عنوان کرد.

 

حوزه علمیه اصفهان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هفده =