حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حوزه انقلابی باید تأمین کننده نیازهای علمی نظام باشد

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط:

حجت الاسلام خطاط با بیان اینکه با حوزه انقلابی مد نظر رهبر انقلاب فاصله داریم، گفت: یک حوزه انقلابی باید تأمین کننده نیازهای علمی نظام و انقلاب اسلامی باشد.

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط با بیان اینکه برخی متون در راستای همسو شدن حوزه علمیه با انقلاب اسلامی در متون درسی حوزه علمیه اصفهان گنجانده شده است، اما معتقد هستم کارهای بزرگ‌تری باید در این زمینه انجام شود، گفت: فعالیت‌های فرهنگی و اقدامات فرهنگی نیز در این زمینه لازم است در حوزه علمیه اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: تا رسیدن به نقطه مطلوب و حوزه انقلابی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است فاصله داریم اما باید دقت کنیم مسأله گام برداشتن در مسیر حوزه انقلابی را نباید با شتاب و عجله پیش ببریم، شتابزدگی در این عرصه ممکن است باعث دور شدن از مسیر انقلابی‌گری شود اما قطعا واقعیت موجود با واقعیت مطلوب فاصله دارد و لازم است که اقدامات جدی‌تری در این زمینه انجام شود.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه طلاب هرکدام در سطح خود نسبت به مسأله انقلاب اسلامی و حوزه انقلابی وظیفه دارند، اظهار کرد: وظایف طلاب با توجه به سطح علمی و تحصیلی آنها متفاوت است، بیشتر از اینکه طلاب لازم باشد در صحنه‌های اجتماعی حضور پیدا کنند لازم است تأمین کننده نیازهای حوزوی و دینی انقلاب اسلامی و نظام مقدس اسلامی باشند.

حجت الاسلام خطاط با تأکید بر ضرورت تأمین نیازهای علمی و فرهنگی و دینی نظام اسلامی از سوی حوزه‌های علمیه، تصریح کرد: اگر یک حوزه علمیه در عرصه اجتماعی و سیاسی سروصداهای بسیاری هم داشته باشد اما در تأمین نیازهای علمی نظام و انقلاب ناتوان باشد در حقیقت این حوزه یک حوزه انقلابی نیست چرا که حوزه علمیه انقلابی حوزه‌ای است که هم نسبت به رخدادها حساس باشد هم نیازهای علمی جامعه و نظام را بتواند تأمین کند.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 19 =