حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

امروز روز عهد با امام زمان(عج) است

حجت الاسلام و المسلمین زماني:

حجت الاسلام و المسلمین زمانی مسئول تبلیغ مرکز گردشگری مذهبی ناصریه به مسائل و مشکلات موجود در زمان ائمه (ع) اشاره کرد و همچنین به تشریح برنامه های آن مرکز برای زنده نگاه داشتن راه حضرات معصومین(ع) و گسترش آن در میان توریستهای خارجی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی گفت: حکومت های ظلم و طاغوت در دوره های مختلف تاریخی رفتار متفاوتی را با ائمه معصومین و امامان شیعه داشتند گاهی با غصب و صلح حیله گرانه و گاهی با شهادت و اسارت و گاهی نیز با حصر و زندانی کردن این بزرگواران سعی در خاموش کردن صدای عدالت و حق و سانسور و حتی ممانعت از ملاقات را در پیش گرفته اند. عهد

وی ادامه داد: رفتاری که در دنیای کنونی امروز نیز با شیعیان آن امامان معصوم اجرا می شود. سانسور، تهدید، تحریم خبری و نشان دادن چهره ای خشن از اسلام و دین مداران. اما اکنون با گذشت بیش از ۱۴ قرن شیعیان در روز به امامت رسیدن آخرین نفر از نسل پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) یعنی حضرت مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه) دور هم جمع می شوند تا با هم عهدی ببندند. امروز روز عهد با امام زمان است،عهد و پیمانی که به صورت نمادین و عملی با امام زمان (عج) بسته می شود تا با موعود ادیان و جهان بمانند و بدانند تا در برابر طوفان شبهات مهدویت ثابت عقیده و محکم باقی بمانند.

مسئول تبلیغ مرکز گردشگری مذهبی ناصریه افزود: با توجه به ضرورت نشان دادن حقیقت بدون سانسور به جهایان و نیاز روز افزون و بیش از پیش جوامع بشری به آگاهی، مدرسه علمیه ناصریه با توجه به موقعیت بی‌نظیر جغرافیایی و ظرفیت حضور روزانه چند صد گردشگری از کشورهای مختلف، به مناسبت آغاز امامت امام زمان علیه السلام و در عید بیعت و غدیر ثانی برنامه‌های متنوع علمی و فرهنگی و تبلیغی اجرا نمود.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی به تشریح برنامه های این مرکز پرداخت و بیان کرد: از جمله این برنامه ها میتوان به برگزاری جلسات گفتگومحور و پرسش پاسخ با محوریت، شیعه شناسی، شباهت‌های حضرت عیسی و امام زمان عج، حضرت عیسی در آیات قرآن، شخصیت شناسی منجی عالم، دنیای پس از ظهور، موعود در کتب مقدس اشاره کرد.

وی ابراز کرد: این جلسات در روز نهم ربیع‌الاول با حضور ملیت های مختلف از کشورهای فرانسه، بلژیک، چک‌اسلواکی، ترکیه، روسیه، چین، لیتوانی، تونس، اسپانیا، پرتغال، استرالیا، آمریکا، آلمان و سوئیس برگزار شد. از جمله دیگر فعالیت‌های صورت گرفته می‌توان به پژوهش، طراحی و توزیع بروشورهایی با محتوای آشنایی گردشگران خارجی با مهدویت و شباهت‌های مهدی موعود عج و حضرت مسیح علیه السلام و منجی در ادیان اشاره کرد. عهد

حجت الاسلام زمانی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت فرهنگی هنری دیگر در این عید مبارک، خوشنویسی اسامی گردشگران خارجی علاقه‌مند به این هنر فاخر بود و در کنار این برنامه غرفه معرفی و فروش کتاب و مجلات اسلامی با موضوع مهدویت به زبان های انگلیسی و فرانسوی جهت آشنایی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، ارائه کارت پستال‌های مذهبی منقش به طرح‌های زیبای استاد بدرالسماء در مورد حضرت صاحب الزمان به همراه آیات و احادیث مهدوی و همچنین برپایی ایستگاه نقاشی برای کودکان نیز از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در مدرسه علمیه ناصریه در این روز مبارک بود.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =