حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

۱۲۰ مبلغ دینی در بیمارستان و دانشگاه های اصفهان فعالیت دارند

حجت الاسلام مرتضی خوشنویس زاده:

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مبلغینی که در طرح نسیم مهر حضور می یابند از جهت تحصیلات باید به سطح دو حوزه رسیده و مجموعه احکام، اخلاق و عقاید را آموزش دیده باشند، هم چنین باید خوشنام و خوش سابقه بوده و نباید فعالیت تبلیغی در بیمارستان، اولین تجربه تبلیغی آنها باشد.

حجت الاسلام مرتضی خوشنویس زاده با اشاره به اجرای طرح نسیم مهر در بیمارستان های تحت علوم پزشکی اصفهان، به تبیین چرایی حضور روحانیون و مبلغین در این طرح پرداخت و اظهار کرد: با توجه به این که دین مبین اسلام در سه حوزه اعتقادات، احکام و اخلاق می باشد و افراد در زمان بیماری نیاز دارند احکام مبتلابه در شرایط بیماری را بدانند، لذا به یک روحانی مسئله دان و عالم به احکام احتیاج است تا بتواند آنها را راهنمایی کند. مبلغ دینی

وی افزود: همان گونه که در روایت نیز به این مطلب اشاره شده است، در ایام بیماری فرد آمادگی ذهنی برای پذیرش قول حق دارد و در این ایام روحیه پذیرش بهتری در انسان وجود دارد.

حجت الاسلام خوشنویس زاده با بیان تاکید اسلام بر عیادت از بیماران گفت: در حوزه اخلاق نیز یکی از زیبایی های دین اسلام تاکید بر عیادت از بیماران و دلداری دادن به آنها می باشد و در هیچ آیین و مکتب بشری و دین های آسمانی دیگر به این مقدار تاکید نسبت به این موضوع دیده نمی شود.

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن مجموع این امور، اقتضاء ایجاب می کند روحانی و مبلغ در بیمارستان حضور یابد و تجربه ۱۳ ساله ای که از حضور طلاب خواهر و برادر تحت عنوان دفاتر نسیم مهر در بیمارستان های علوم پزشکی در شهر و استان اصفهان داشتیم نتایج بسیار خوبی را در این باره رقم زده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مجموع تعداد روحانیون و مبلغین خواهر و برادر که در دفاتر نسیم مهر و به عنوان ائمه جماعات در بیمارستان ها  و دانشگاه های علوم پزشکی حضور می یابند را ۱۲۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: این مبلغین در محیط دانشگاه و در خوابگاه های دانشجویی اقامه نماز جماعت و بیان احکام و اعتقادات را به عهده دارند و فعالیت این روحانیون آثار بسیار خوبی را رقم زده است.

وی خاطر نشان کرد: مبلغینی که در طرح نسیم مهر حضور می یابند از جهت تحصیلات باید به سطح دو حوزه رسیده و مجموعه احکام، اخلاق و عقاید را آموزش دیده باشند، هم چنین باید خوشنام و خوش سابقه بوده و نباید فعالیت تبلیغی در بیمارستان، اولین تجربه تبلیغی آنها باشد. مبلغ دینی

حجت الاسلام خوشنویس زاده کار تبلیغی در بیمارستان را نیازمند صبر و حوصله ویژه بیان کرد و افزود: کسی که می خواهد در محیط بیمارستان کار تبلیغی کند باید بداند نسبت به محیط هایی مانند مسجد و مدارس محیط بیمارستان صبر و حوصله ویژه و استمرار بیشتری می خواهد.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اثربخشی اجرای دوره های آموزشی برای مبلغین طرح نسیم مهر گفت: امیدوار هستیم این دوره ها در عملکرد مبلغین اثرگذار باشد تا بتوانیم با زبان کلاسیک و دانشگاهی به جامعه پزشکی، بیماران و کادر درمانی اثبات کنیم حضور مبلغین بر اساس این طرح در بیمارستان ها اثر بالایی دارد.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + ده =