حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

پذیرش سراسری حوزه علمیه استان اصفهان آغاز شد

معاونت آموزش:

پذیرش سراسری حوزه علمیه استان اصفهان ویژه برادران در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آغاز شد و داوطلبان برای ثبت نام می توانند به نشانی اینترنتی: paziresh.esfhozeh.ir مراجعه نمایند.

فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن کُلِّ فِرْقهٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَهٌ لِّیَتَفَقَّهُواْ فِی الدِّینِ: چرا گروهی از مؤمنان، برای فهم عمیق دین رهسپار نمی‌شوند. (توبه/۱۲۲)

قال الباقر (علیه السلام) الکَمَالُ کُلُّ الکَمالِ التَّفقُّهُ فِی الدینِ و الصَّبرُ عَلَی النّائِبَهِ و تَقدیرُ المَعَیشَهِ: همه کمال در شناخت عمیق دین و شکیبایی در پیشامدهای ناگوار و مدیریت اقتصادی در زندگی است.

قال رسول الله(صل الله علیه و آله)لکل شئ طریق وطریق الجنه العلم: هر چیزی راهی دارد و راه بهشت دانش است. (نهج الفصاحه)

قال الصادق(علیه السلام)إِذا أرادَ اللهُ بعبدٍ خیراً فَقَّهَهُ فِی الدین: اگر خداوند بخواهد به بنده­ی خیری برساند او را فقیه در دین قرار می­ دهد. (بحار الانوار ج۱، ص۲۱۷)

مقدمه

حضور در حوزه ­­­­­­های علوم دینی و معارف اسلامی که با قرن‌ها تجربه از تعالیم استادان بزرگ عرصۀ فقاهت و وارستگی فراهم آمده است. توفیقی است الهی که با دست و زبان، از عهده شکرش نتوان به درآید؛ همچنان که امام صادق(علیه السلام)در این باره می‌فرماید: وقتی خداوند خیری ویژه نسبت به بنده­ای اراده کند فهمی عمیق در دین به او عطا می‌فرماید. جوانانی که عزم را جزم کرده­اند تا منادی فرهنگ اسلام ناب محمدی باشند و از این آب حیات، تشنگان حقیقت را سیراب کنند و راه نورانی عالمان ربانی در پیش گرفته و در عرصۀ معنویت، سربازان رشید و فداکاری در سپاه تبلیغی حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه)به شمار آیند، می­ توانند در فضای نظام مقدس جمهوری اسلامی با تحصیل در حوزه­ علمیه(حافظان شریعت) باشند.

مرکز مدیریت حوزه­ علمیه با استعانت از خداوند و در ظلِّ توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) و عنایات مقام معظم رهبری ,و مراجع عظام تقلید, برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ از برادران واجد شرایط از طریق آزمون ورودی و مصاحبه پذیرش به عمل می‌آورد. امید آنکه دلها بیش از پیش به معارف­ الهی روشن و روحانیت به عنوان پرچم­دار این حرکت الهی, زمینه ­ساز ظهور و قیام منجی عالم بشریت باشند.  انشاءالله

 

آشنایی با اهداف تحصیل درحوزه­ های علمیه (بلند مدت)

آموزشی و پژوهشی:

 1. فراگیری علوم پایه و مقدماتی
 2. فهم عمیق علوم و معارف اسلامی بر اساس قرآن و مکتب اهل‌البیت(علیهم السلام)
 3. تربیت عالمان صاحب نظر در رشته‌های علوم حوزوی
 4. تولید علم و اندیشه ­ناب اسلامی
 5. تأمین نیاز­های فرهنگی و پژوهشی
 6. پرورش اندیشمندان و اساتید حوزه و جوامع اسلامی

تربیتی و تهذیبی:

 1. زمینه­ سازی تکامل و رشد فضائل انسانی و سلوک معنوی
 2. تأمین نیازهای معنوی جوامع ­اسلامی
 3. تربیت­ عالمان انقلابی و مبلغان وارسته و متّقی
 4. رشد انگیزه دفاع فرهنگی از اسلام و نظام اسلامی و ولایت فقیه

آشنایی با دوره­ های آموزشی حوزه­ های علمیه: این دوره شامل چهار مقطع تحصیلی می­ باشد:

الف) مقطع عمومی (سطح یک): در این مقطع طلاب، علوم پایه و مقدماتی (ادبیات عرب «صرف ،نحو و معانی بیان» و منطق) را فرا می­ گیرند و با علوم اسلامی (فقه، اصول، تفسیر، عقاید، نهج ­البلاغه، تاریخ­ اسلام و …) آشنا می­ شوند. تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت است و مدت آن به طور متوسط پنج سال می­ باشد.

ب) مقطع تکمیلی (سطح دو): در این سطح طلاب به تحصیل دوره فقه و اصول استدلالی، تفسیر، فلسفه و کلام پرداخته و بنیۀ علمی خود را برای ورود به سطوح عالی تقویت می­ کنند. مدت تحصیل در این مقطع به طور متوسط دو سال می ­باشد.

ج) مقطع تکمیلی (سطح سه): در این سطح طلاب به تحصیل فقه و اصول استدلالی، تفسیر، کلام، فلسفه اسلامی، رجال، تبلیغ در سطحی بالاتر می ­پردازند مدت ­آن (با تدوین پایان نامه) در این مقطع به طور متوسط دو سال است.

د) مقطع تکمیلی (سطح چهار): در این سطح طلاب با تحصیلات و پژوهش در فقه و اصول استدلالی می­ توانند در رشته ­های یاد شده، متخصص و صاحب ­ نظر شوند. با تدوین رسالۀ علمی و کسب امتیاز لازم، مدرک سطح چهار را دریافت می­ کنند.

ه) رشته­ های تخصصی:

پس از گذراندن مقطع دوم، طلاب می‌توانند در یکی از رشته ­های تخصصی از قبیل: تفسیر و علوم قرآنی، تبلیغ، فلسفه کلام، نهج ­البلاغه، حقوق و قضای اسلامی، تاریخ اسلام، شیعه ­شناسی و … شرکت کنند که در آن با آموزش و پژوهش توانایی پاسخگویی استدلالی به مسائل مربوط به رشتۀ تخصصی خود را پیدا می­ کنند.

 

آشنایی با اهداف و دوره تحصیلی سفیران هدایت (کوتاه مدت)

این دوره، به منظور تربیت مبلغان توانمند و پارسا جهت نشر احکام و معارف اسلامی برگزار می­ شود.

الف اهداف:

آموزشی و پژوهشی:

 1. فراگیری علوم پایه و مقدماتی
 2. توانمندی در بهره­گیری از قرآن کریم و روایات اهل‌ بیت(علیهم السلام)
 3. شناخت معارف اسلامی از جمله تفسیر قرآن، کلام، اخلاق، احکام، تاریخ اسلام
 4. آشنایی با علوم انسانی، جامعه شناسی، روانشناسی، مدیریت، مشاوره و ….
 5. بهره­مندی از فنون سخنرانی، کلاس­داری و مهارت­های تبلیغی

تربیتی و تهذیبی:

 1. نهادینه شدن اخلاق اسلامی و حسن سلوک اجتماعی
 2. افزایش تقید نسبت به احکام شرعی و ارزش­های دینی و اخلاقی
 3. تربیت­ عالمان انقلابی و مبلغان وارسته و متّقی
 4. رشد انگیزه دفاع فرهنگی از اسلام و نظام اسلامی و ولایت فقیه

ب – دوره ­های آموزشی: این دوره شامل دو مقطع تحصیلی می­ باشد:

الف) سطح دو سفیران هدایت:

این دوره اولین مقطع حوزوی سفیران هدایت است که طلاب با مبانی اعتقادی، ادبیات عرب، منطق، فقه، اصول و اخلاق اسلامی، به منظور تبلیغ در مناطق مورد نیاز آشنا می­ شوند.

نظام آموزشی این دوره نیم­سالی – واحدی و به صورت حضوری است و مدت آن حداقل ۹ و حداکثر ۱۳ نیم سال می ­باشد.

تذکرات مقطع سطح دو: ۱- تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت ،وطلاب در پایان این دوره، بر اساس تعهد تبلیغی ،به مدت پنج سال برای تبلیغ احکام شرعی و معارف اسلامی به مناطق مورد نیاز اعزام می­ شوند.

۲- به فارغ­ التحصیلان سفیران هدایت ،طبق ضوابط دانشنامه سطح ۲ اعطاء می­ گردد

ب) مقاطع تکمیلی (سطح سه):

به منظور ارتقاء بنیه علمی و مهارتی فارغ ­التحصیلان سطح۲ سفیران هدایت و افزایش کارآیی تبلیغی آنها، سطح۳ ناپیوسته سفیران هدایت با سه گرایش خطابه و سخنوری، نویسندگی، تربیت کودک و نوجوان، مصوب گردیده و ورود به این دوره، مشروط به کسب معدل ۱۸ در سطح ۲ و یا گذراندن حداقل دو سال از تعهد پنج ساله خدمت تبلیغی می­ باشد.

تذکرات مقطع سطح سه: ۱- فارغ ­التحصیلان سطح۲ سفیران هدایت که دارای معدل بالای ۱۸ باشند، دوره تعهد پنج ساله تبلیغی خود را پس از اتمام سطح ۳ سفیران هدایت انجام می­ دهند.

۲- فارغ التحصیلان سطح۲و۳ سفیران هدایت می­ توانند در سطوح علمی بالاتر حوزه­ های علمیه بلند مدت نیز، طبق ضوابط ادامه تحصیل دهند و به آنها دانشنامه مربوطه پس از اتمام تعهد تبلیغ اعطاء می­ گردد.

نشانی اینترنتی: paziresh.esfhozeh.ir

شرایط پذیرش:

 1. ۱٫ برخورداری از صلاحیتهای اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی
 2. اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
 3. تابعیت جمهوری اسلامی ایران (کسانی که دارای شناسنامه یا کارت ملی جمهوری اسلامی ایران باشند)
 4. برخورداری از سلامت جسمی و روحی
 5. دارا بودن حداقل تحصیلات جهت دوره­ های آموزشی به شرح زیر:

الف) دوره بلند مدت: قبولی در پایه هشتم دوره اول متوسطه نظام آموزشی جدید و بالاتر از آن یا سوم راهنایی نظام قدیم و بالاتر از آن

ب) دوره سفیران هدایت: داشتن دیپلم و بالاتر از آن

تذکر: داوطلبان شاغل به تحصیل، در صورت قبولی در آزمون، لازم است اصل مدرک یا گواهی قبولی معدل­دار (کارنامه تمبردار) آخرین سال تحصیلی خود را همراه با انصراف از تحصیل در آن مرکز آموزشی هنگام تشکیل پرونده ارائه دهند.

 1. دارا بودن شرط سنی و نداشتن منع قانونی نظام وظیفه: مطابق جدول مندرج ذیل
 2. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه

* گزینش شدگان در سطح یک بلند مدت و سطح دو سفیران هدایت متعهد می­ شوند حداقل تا پایان دوره به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل بوده و از اشتغال به اموری که مانع تحصیل باشد خودداری نمایند. و در صورت انصراف از تحصیل پس از ثبت معافیت تحصیلی، معافیت آنان ابطال و اخراجی ثبت می­ گردد.

* تحصیل هم­زمان در مراکز تحصیلی غیر حوزوی برای کلیه داوطلبان و طلاب بدون احراز شرایط و اخذ مجوز از کمیته مدارج ممنوع است.

جدول محدودیت سنی و قانونی وظیفه عمومی

نظام وظیفه

   مدرک

معافیت تحصیلی معافیت دائم پایان خدمت
پایه هشتم حداکثر متولد ۱۳۸۲ حداکثر متولد ۱۳۸۰ حداکثر متولد ۱۳۷۸
پایه نهم حداکثر متولد ۱۳۸۲ حداکثر متولد ۱۳۸۰ حداکثر متولد ۱۳۷۸
پایه دهم حداکثر متولد ۱۳۸۲ حداکثر متولد ۱۳۷۹ حداکثر متولد ۱۳۷۷
پایه یازدهم حداکثر متولد ۱۳۸۲ حداکثر متولد ۱۳۷۸ حداکثر متولد ۱۳۷۶
پایه دوازدهم و  پیش دانشگاهی حداکثر متولد ۱۳۸۰ حداکثر متولد۱۳۷۸ حداکثر متولد ۱۳۷۶
دانشجو(زیر ۳۰ واحد) حداکثر متولد ۱۳۷۹ حداکثر متولد۱۳۷۶ حداکثر متولد ۱۳۷۴
دانشجو(بالایی۳۰واحد) حداکثر متولد ۱۳۷۸ حداکثر متولد ۱۳۷۵ حداکثر متولد ۱۳۷۳
کاردانی حداکثر متولد ۱۳۷۷ حداکثر متولد ۱۳۷۵ حداکثر متولد ۱۳۷۳
کارشناسی حداکثر متولد ۱۳۷۵ حداکثر متولد ۱۳۷۳ حداکثر متولد ۱۳۷۱
کارشناسی ارشد حداکثر متولد ۱۳۷۱ حداکثر متولد ۱۳۷۱ حداکثر متولد ۱۳۶۹
دکتری حداکثر متولد ۱۳۶۹ حداکثر متولد ۱۳۶۹ حداکثر متولد ۱۳۶۷
 1. داوطلبان دارای مدرک قبولی پایه­ های هشتم، نهم یا دهم متوسطه قبل از سن مشمولیت (۱۷سال) مجاز به ثبت ­نام در حوزه­­­ های علمیه می­ باشند.
 2. داوطلبان شاغل به تحصیل در پایه دوازدهم باید حداکثر تا پایان شهریور ۹۹ مدرک فارغ تحصیلی خود را ارائه نمایند.
 3. افرادی که قبل از سن مشمولیت در متوسطه فارغ ­التحصیل شده ­اند ظرف مدت ۶ ماه از زمان ورود به سن مشمولیت مجاز به ثبت‌نام در حوزه می­ باشند.
 4. دانش­آموزان مدارس شبانه زیر ۱۸سال می­ توانند در حوزه علمیه پذیرش شوند و بالاتر از ۱۸ سال در صورت داشتن معافیت تحصیلی همانند دانش­آموزان روزانه با رعایت جدول سنی فوق مجاز به تحصیل در حوزه علمیه خواهند بود.
 5. کلیه فارغ‌التحصیلان و یا کسانی که قصد انصراف از دانشگاه را دارند در صورتی مجاز به پذیرش می ­باشند که از تاریخ فارغ ­التحصیلی یا انصراف آنان بیش از یک سال نگذشته باشد.
 6. دانشجویان انصرافی فقط در صورتی که در سنوات اولیه انصراف داده باشند مجاز به پذیرش می ­باشند و انصرافی­های سنوات ارفاقی قابل پذیرش نیستند.
 7. دانشجویان انصرافی لازم است پس از طی مراحل پذیرش و گزینش انصراف قطعی خود را ارائه نمایند.
 8. کلیه مقاطع فوق در صورت ترک تحصیل و یا اخراج مجاز به پذیرش در حوزه علمیه نمی­ باشد.
 9. تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه مغایر با قوانین سازمان وظیفه عمومی و دستور العمل ابلاغی شورای عالی حوزه می­ باشد فرد موظف است در صورت پذیرش در حوزه علمیه پس از طی مراحل پذیرش و گزینش، مدرک فارغ­ التحصیلی و یا انصراف خود را ارائه نماید.

سربازان در حال خدمت:

الف) ترخیص سربازان حین خدمت، برای تحصیل در حوزه علمیه امکان پذیر نمی­ باشد.

ب) افرادی که دارای برگه آماده به خدمت (بدون غیبت و اضافه خدمت) که تاریخ اعزام آن بعد از ۱۸/۰۶/۱۳۹۹ باشد، مجاز به ثبت نام می­ باشند.

تذکرات مهم:

الف) داوطلبان در صورت داشتن شرایط سنی جدول فوق مجاز به ثبت ‌نام هستند، متقاضیان بعد از قبولی آزمون و در زمان تشکیل پرونده جهت مصاحبه باید مدارک شناسایی خود را ارائه کنند، در غیر این صورت ثبت‌ نام آنان منتفی خواهد شد.

ب)  افرادی که کمتر از ۳۰ واحد در دانشگاه قبولی دارند در شرایط سنی و آزمون مقطع متوسطه قرار می­ گیرند.

ج) گزینش شدگان در دوره بلند مدت متعهد می­ شوند حداقل تا پایان سطح یک (در کل دوره تحصیل) در حوزه­ های علمیه بصورت تمام وقت تحصیل موفق داشته باشند.

د) از گزینش شدگان در دوره کوتاه مدت(سفیران هدایت) تعهد تحصیل تا پایان سطح یک (در کل دوره تحصیلی) و تعهد خدمت تبلیغی (به مدت ۵ سال) در مناطق مورد نیاز اخذ می­ شود.

و) عدم مراجعه در موعد مقرر در هر یک از مراحل پذیرش (تشکیل پرونده، مصاحبه، تحصیل در حوزه) به منزله انصراف تلقی شده و مرکز مدیریت با رعایت سایر مقررات، نسبت به جایگزینی افراد واجد شرایط اقدام خواهد کرد.

ه- افرادی که در سالهای گذشته در یکی از حوزه ­های علمیه سراسر کشور به صورت رسمی پذیرش شده و تحصیل نموده­اند، ولی به دلیلی از ادامه به تحصیل باز مانده­اند حق ثبت ­نام مجدد ندارند و فقط از طریق تکمیل فرم کمسیون پذیرش و أخذ رای کمسیون می­ توانند اقدام به ثبت­ نام کنند.

ی- افرادی که در حوزه­ های علمیه سراسر کشور ثبت­ نام شده­اند و در حال تحصیل هستند حق ثبت­ نام و شرکت در آزمون مجدد را ندارند.

 

فرایند و زمان ثبت‌نام آزمون:

ثبت ­نام مرحله اول: ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی از تاریخ ۹/۹/۱۳۹۸ تا ۱۳/۰۴/۱۳۹۹ خواهد بود.

آزمون: جمعه، مورخ ۱۳/۰۴/۱۳۹۹ در حوزه­ های امتحانی تعیین شده برگزار می ­شود.

جهت اطلاع دقیق از ساعت و محل برگزاری آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه، روزهای چهارشنبه یا پنج­شنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین ۱۳۹۹به سامانه پذیرش حوزه علمیه استان اصفهان مراجعه کنید.

نشانی اینترنتی: paziresh.esfhozeh.ir

جهت پاسخگویی به سؤالات فنی ثبت‌نام با شماره­های مستقیم ۰۳۱۳۲۲۲۳۸۴۸ و ۰۳۱۳۳۹۴۴۳۱۶ یا ۰۳۱۳۲۲۱۷۸۷۸ داخلی ۳۱۶ و یا با شماره تلفن حوزه ­های علمیه استان اصفهان مندرج در دفترچه پذیرش تماس حاصل فرمایید.

تذکر: آدرس دقیق محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه آزمون درج می­ شود.

ب) هنگام ورود به جلسه آزمون ارائه کارت ورود به جلسه و کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.

ج) آزمون یک مرحله­ای و به طور هم­زمان برای سه مقطع متوسطه۱، متوسطه۲ و دانشگاهی برگزار می­ گردد.

آزمون گروه اول مقطع متوسطه۱: از داوطلبان پایه­ های هشتم، نهم، دهم نظام جدید و سوم راهنمایی، اول و دوم دبیرستان نظام قدیم به عمل خواهد آمد.

آزمون گروه دوم: از داوطلبان پایه یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه۲، سوم دبیرستان و دیپلم، پیش دانشگاهی نظام قدیم و دانشجویانی که کمتر از ۳۰ واحد در دانشگاه تحصیل کرده و قصد انصراف از تحصیل در دانشگاه را دارند.

* آزمون گروه سوم: از دانشجویان حداقل۳۰ واحد گذرانده و یا دارندگان مدرک کاردانی و بالاتر به عمل خواهد آمد.

د) آزمون ورودی به منظور ارزیابی علمی و سنجش میزان نسبی داوطلب برای ورود به حوزه انجام می­ گیرد. تمام سؤالات تستی و متناسب با هر مقطع ۵۰ سوال طرح می­ گردد. مدت آزمون ۶۰ دقیقه می­ باشد.

منابع سؤالات آزمون پذیرش حوزه­ های علمیه

ویژه داوطلبان گروه اول (پایه ­های هشتم، نهم و دهم نظام جدید و سوم راهنمایی، اول و دوم دبیرستان)

عنوان درس منابع انتشارات تعداد سؤال توضیحات
قرآن آموزش قرآن پایه هشتم آموزش و پرورش کد ۱۲۶ ۱۰
معارف اسلامی پیام­های آسمانی پایه هشتم آموزش و پرورش کد ۱۱۹ ۱۰
ادبیات فارسی فارسی پایه هشتم آموزش و پرورش کد ۱۱۵ ۱۰
عربی عربی پایه هشتم آموزش و پرورش کد ۱۲۵ ۱۰
اطلاعات عمومی دینی سوالات مربوط به این عنوان از موضوعات: عقاید ،احکام ،تاریخ اسلام از زندگی پیامبر اکرم” و اهل بیت& و قرآن انتخاب خواهد شد. ۱۰ پاسخ به سوالات نیازی به مطالعه متن مشخص شده از قبل ندارد بلکه از داوطلبان در این مقطع انتظار می­ رود که از اطلاعات عمومی دینی برخوردار باشند و از عهده پاسخ به این پرسش­ها بر آیند

ویژه گروه دوم: داوطلبان پایه­ های یازدهم و دوازدهم نظام جدید و دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم و دانشجویان کمتر از ۳۰ واحد

عنوان درس منابع انتشارات تعداد سؤال توضیحات
قرآن و معارف اسلامی دین و زندگی۲- پایه ۱۱ آموزش و پرورش کد۱۱۱۲۰۴ ۲۰ بر اساس کتاب رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی
ادبیات فارسی فارسی۲- پایه ۱۱ آموزش و پرورش کد ۱۱۱۲۰۱ ۱۰ بر اساس کتاب رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی
عربی عربی، زبان قرآن۲ آموزش و پرورش کد ۱۱۱۲۰۶ ۱۰ بر اساس کتاب رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی
اطلاعات عمومی دینی سوالات مربوط به این عنوان از موضوعات: عقاید، احکام، تاریخ اسلام از زندگی پیامبر اکرم” و اهل بیت& قرآن انتخاب خواهد شد.  

 

 

۱۰ پاسخ به سوالات نیازی به مطالعه متن مشخص شده از قبل ندارد بلکه از داوطلبان در این مقطع انتظار می­رود که از عهده پاسخ به این پرسش­ها بر آیند

ویژه داوطلبان گروه سوم: فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان دارای ۳۰ واحد و بالاتر

عنوان درس منابع انتشارات تعداد سؤال توضیحات
زبان و ادبیات فارسی عمومی شیوه شیوایی، درسنامه نگارش و ویرایش،(سید ابوالقاسم حسینی) ویراست سوم مرکز نشر هاجر ۱۰
معارف و بینش سیاسی ۱- انسان و ایمان ج۱ مقدمه­ای بر جهان بینی اسلامی شهید مطهری*  ۲- منشور روحانیت ۱- صدرا                    ۲- موسسه تنظیم و نشر آثار امام* ۱۰ هر منبع ۵ سوال
احکام درسنامه فقه(نویسنده: محمد حسین فلاح­زاده) مرکزمدیریت حوزه­ های علمیه ۱۰
بینش­های صنفی طلبه و راه و رسم طلبگی نویسنده محمد عالم­زاده نوری، ج ۳، بخش «طلبه در دوران رشد و تحصیل» بدون ضمائم موسسه فرهنگی ولاء منتظر ۱۰ برای دریافت نرم افزار کتابخوان وکتاب از لینک زیر استفاده نمایید.

www.v-montazar.com

اطلاعات عمومی دینی سوالات مربوط به این عنوان از موضوعات: عقاید احکام، تاریخ اسلام از زندگی پیامبر اکرم” و اهل بیت& قرآن انتخاب خواهد شد. ۱۰ پاسخ به سوالات نیازی به مطالعه متن مشخص شده از قبل ندارد بلکه از داوطلبان در این مقطع انتظار می­ رود که از عهده پاسخ به این پرسش­ها بر آیند

نتیجه آزمون

نتایج آزمون در تاریخ ۱۵/۲/۱۳۹۹ در سایت معاونت آموزش، سامانه پذیرش اعلام خواهد شد.

نتیجه اعلام شده قطعی خواهد بود و به درخواست تجدید نظر در اوراق پاسخنامه اثر داده نمی­ شود.

جهت اطلاع از مدارک لازم جهت تشکیل پرونده، زمان و مکان انجام مصاحبه و انتخاب حوزه علمیه محل تحصیل از طریق سامانه معاونت آموزش، حوزه علمیه اصفهان انجام خواهد شد.

احراز صلاحیت‌های عمومی از طریق مصاحبه و تحقیق انجام خواهد گرفت.

پس از انجام مصاحبه، دارندگان بالاترین امتیاز بر اساس ظرفیت مدرسه مربوطه و تائید مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان معاونت آموزش گزینش خواهند شد.

گزینش شدگان قطعی متعهد می­ شوند که حداقل تا پایان سطح یک به صورت تمام وقت به تحصیل ادامه دهند.

پذیرش قطعی پس از دورۀ آزمایشی تحصیل و کسب امتیاز لازم در آزمون آن دورۀ خواهد بود.

جهت پاسخگویی به سؤالات فنی ثبت‌نام با شماره­ های مستقیم ۰۳۱۳۲۲۲۳۸۴۸ و ۰۳۱۳۳۹۴۴۳۱۵ یا ۰۳۱۳۲۲۱۷۸۷۸ داخلی ۳۱۶ و یا با شماره تلفن حوزه­ های علمیه استان اصفهان تماس حاصل فرمایید.

 

معاونت آموزش

مرکز مدیریت حوزه­ های علمیه استان اصفهان

 

 

حوزه علمیه اصفهان

 

4 نظرات
 1. arash می گوید

  درود
  با توجه به همه گیری بیماری کرونا آیا امتحات قابل تعویق هست ؟ تاریخ امتحان تغییر می کنه؟

  1. دبیر سایت می گوید

   برنامه امتحانات به صورت حضوری و غیر حضوری در دست برنامه ریزی است و اطلاعات کامل متعاقبا اعلام خواهد شد

 2. محمدرضا می گوید

  سلام علیکم
  من متولد ۶۴ و دارای مدرک فوق دیپلم و کارت معافیت دائم هستم. همیشه علاقه مند به تحصیلات حوزوی بودم ولی به خاطر مشغله کاری و زندگی فرصتش پیش نمیومد. الان شرایطم مهیاست که بتونم وقتم رو صرف تحصیل کنم. ولی متاسفانه تازه فهمیدم که ورود به حوزه محدودیت سنی داره. خواهشمندم راهنمایی کنید که چطور می تونم با این شرایط وارد حوزه بشم؟ به شدت علاقمند به تحصیلات حوزوی و دینی هستم.
  با تشکر
  یا علی

  1. دبیر سایت می گوید

   با سلام و احترام
   شما می توانید با مراجعه به مدرسه علمیه صدر خواجو واقع در خیابان چهارباغ خواجو در طرح بلاغ که ویژه افراد با سن بالا است شرکت نمایید.
   با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =