حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه علمیه اصفهان

مهدی رفیعی:

معاون اداری و مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی را یک دستور دینی و عقلی دانست و از تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در این مرکز خبر داد.

مهدی رفیعی در تشریح مجموعه اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده توسط معاونت اداری، مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان در طول دو هفته گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: حفظ سلامتی کارکنان و طلاب همواره یکی از سیاست ها و اولویت های اصلی این معاونت در هر برهه ای از زمان است. ستاد

وی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی را در کشور حاکم کرده است که حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی در این شرایط یک دستور دینی، عقلی و ملی است، از این بابت در ستادی که در معاونت اداری و مالی مرکزمدیریت حوزه علمیه اصفهان از همان ساعات ابتدایی اعلام شیوع ویروس کرونا تشکیل شد، اقدامات ابتدایی برای ممانعت از شیوع این ویروس در مرکز مدیریت و مدارس حوزه علمیه اصفهان انجام شد.

معاون اداری و مالی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان در توضیح اقدامات صورت گرفته، تشریح کرد: ضدعفونی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان هر هفته دو مرتبه، دود دادن اسپند روزی دو مرتبه در محیط مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان، تجهیز عابر بانک به دستکش یکبار مصرف، ضدعفونی سطوح پربرخورد چون دستگیره درب ها، آسانسور و … روزانه دو مرتبه، تجهیز  خودروهای اداری و دستگاه حضور و غیاب به مواد ضدعفونی از جمله اقدامات است. ستاد

وی افزود: تب سنجی در ورودی مرکز از کلیه پرسنل و مراجعان، تهیه ماسک و دستکش مواد ضدعفونی و در اختیار گذاشتن همکاران جهت استفاده در منازل، در اختیار قراردادن مهر نماز شخصی برای پرسنل جهت اقامه نماز جماعت، توزیع چای مرکز مدیریت در لیوان های یکبار مصرف کاغذی و استاندارد دیگر اقدامات انجام شده است.

رفیعی اظهار کرد: کاهش ساعت اداری کارکنان، تعطیلی طبخ غذا برای مدارس، ارسال دستورالعمل پیشگیری ویروس کرونا به مدارس علمیه استان، عدم توزیع ناهار و صبحانه در مرکز مدیریت برای کارکنان جهت حفظ بهداشت جمعی، لغو کلیه جلسات عمومی حوزه علمیه اصفهان و مکاتبات به صورت روزانه با معاونت بهداشت استان دیگر تصمیمات و اقدامات صورت گرفته است.

حوزه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =