حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

بازدید معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان از برنامه های حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد

حجت الاسلام والمسلمین خطاط:

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان به اتفاق برخی از مسئولین مرکز مدیریت ضمن بازدید از حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد، به تبادل نظر درباره مشکلات و روند برنامه های آموزشی پرداختند.

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط به همراه مسئولین واحد اساتید، کمیسیون، امتحانات و  نظارت آموزشی مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان از مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد از مدرسه علمیه شهید طباطبایی نژاد بازدید و با حجت الاسلام غزالی مدیر جدید آن مدرسه و معاونین آموزش و قرآنی جهت بررسی برنامه ها و مشکلات، بحث و تبادل نظر نمود.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام حسن غزالی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم گویی، گزارشی از برنامه های آموزشی و قرآنی مدرسه ارائه کرد و گفت: برخی از مشکلات آموزشی در مدرسه وجود دارد که برای حل آنها نیاز به تلاش وافر و مساعدتهای مرکز مدیریت مورد می باشد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام پناهی و حسین زاده معاون آموزش و مسئول واحد قرآنی حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد به ارائه  آمار و توضیحاتی در مورد فعایت های آموزشی و برنامه های قرآنی انجام شده و همچنین روند حفظ و تثبیت قرآن کریم توسط طلاب این حوزه علمیه پرداختند.

در پایان حجت الاسلام خطاط نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین تبریک انتصاب حجت الاسلام غزالی به عنوان مدیر جدید این حوزه مقدسه، ضمن بیان اهمیت حفظ قران و لزوم اهتمام به برنامه های قرآنی آن، بر مساعدت در رفع مشکلات ذکر شده تاکید کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه برنامه های ذیل نیز بررسی و مصوبات مطرح گردید :

  1. ارائه طرح جامع جهت نظام مند نمودن برنامه حفظ و تثبیت قرآن و تعیین تعداد واحد درسی هر یک سرفصل های آموزشی.
  2. آماده سازی کارنامه قرآنی و ارائه آن به طلاب در پایان هر ترم آموزشی.
  3. قرار دادن واحد پشتیبانی حفاظ برای سایر حوزه های علمیه در حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد.
  4. منحصر نمودن برنامه حفظ به صورت یک ساله و دو ساله و بازگشت مجدد طلاب به حوزه های قبلی خود جهت ادامه تحصیل.
  5. منظم شدن پرداخت حق التدریس اساتید حفظ توسط واحد اساتید.

 

 

حوزه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 15 =