حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برگزاری جلسه هم اندیشی اهتمام به فعالیت های مذهبی و اقامه نماز جماعت در ادارات ومساجد در شرائط بحران ویروس کرونا

حجت الاسلام عبدالامیرخطاط:

جلسه هم اندیشی اهتمام به فعالیت های مذهبی و اقامه نماز جماعت در ادارات و مساجد در شرائط بحران ویروس کرونا با حضور۲۰ نفر از علما و روحانیون اندیشمند و صاحب نظر در تصمیم گیریهای فرهنگی- مذهبی استان و نماینده محترم معاونت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محل سازمان بسیج اساتید ونخبگان حوزه های علمیه استان برگزار شد.

حجت الاسلام عبدالامیرخطاط ضمن خیر مقدم و طرح موضوع گفت: مهمترین مسئله در حال حاضر پایبندی به پروتکل های ستاد کرونا در جلوگیری از شیوع این بیماری می باشد. هم اندیشی

مسئول سازمان بسیج اساتید ونخبگان حوزه های علمیه استان اظهار داشت: همانگونه که  دولت و ستاد مقابله با کرونا، در کنار برنامه ریزی در مورد پیشگیری و درمان، به  مسائل اقتصادی ومعیشتی مردم توجه دارند، لازم است نسبت به امور عبادی و معنوی مردم نیز اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه بیان داشت: باید با تدوین دستور العملی که تمام معیارهای لازم را در برگیرد، نسبت به بازگشایی مساجد و شروع مجدد فعالیت های مذهبی و فرهنگی و همچنین اقامه نماز جماعت در ادارات و به ویژه مساجد تصمیم گیری انجام شود.

در ادامه حجت الاسلام اروجی مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان، حجت الاسلام بلک مدیر کل اداره اوقاف وامور خیریه استان و حجت الاسلام صالحیان دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این راستا پرداختند. هم اندیشی

در پایان نیز دکتر صادقیان نماینده محترم معاونت بهداشت نسبت به همکاری و همراهی با آن نکاتی را بیان کرد و حاضران به بیان دیدگاه های خود پرداختند و مقرر گردید حجت الاسلام اروجی وحجت الاسلام بلک به نمایندگی از اعضاء با حضور در ستاد کرونای استان، نسبت به پیگیری موضوع اقدام و تصمیم گیریهای لازم ونتیجه را به استحضار اعضا برسانند.

 

 

حوزه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =