حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حوزه علمیه اصفهان توانایی برگزاری بیش از ۲۰۰۰ کلاس آنلاین را داراست

حجت الاسلام عبد الامیر خطاط:

حجت الاسلام خطاط معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان در مورد نحوه برگزاری کلاسها و برگزاری امتحانات کتبی و شفاهی حوزه علمیه اصفهان توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: حوزه علمیه اصفهان در شرایط موجود توانسته است با بهره برداری از نرم افزار آنلاین، برنامه های آموزشی خود را با وقفه ای بسیار کم دوباره آغاز کند و هم اکنون ما توانایی برگزاری بیش از ۲۰۰۰ کلاس آنلاین را به صورت هم زمان دارا هستیم.

حجت الاسلام عبد الامیر خطاط با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) در رابطه با مغتنم شمردن فرصتها در هنگام بلایا گفت: در این زمان که بیماری کرونا وجود دارد، می شود با نگاه فرصت هم به آن نگریست و از خداوند متعال دفع این بیماری را از جامعه خواستاریم. توانایی

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا حوزه علمیه اصفهان تصمیم گرفت منطبق با شرایط ایجاد شده فعالیتهای خود را ادامه دهد و از همان روزهای اول اقدام به تشکیل کلاس های آموزشی برای طلاب به صورت فایل صوتی در فضای مجازی نمود و دستورالعملهای لازم تهیه و به مدارس علمیه ابلاغ شد تا برنامه درسی آنها با کمترین وقفه مجددا اجرا گردید.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان گفت: در این راستا حوزه علمیه اصفهان درصدد تهیه نرم افزار تشکیل کلاسها به صورت آنلاین برآمد و برای این منظور با شرکتها و مراکز علمی مختلفی مذاکرات و نشستها برگزار شد و نرم افزارهای متعددی مورد بررسی قرار گرفت. توانایی

وی ادامه داد: در نهایت بحمدالله حوزه علمیه اصفهان نرم افزاری را به خدمت گرفت که در حال حاضر امکان اداره کردن بیش از ۲۰۰۰ کلاس آنلاین را دارا می باشد و همچنین در صورت نیاز توانایی برگزاری آزمون های غیر حضوری را نیز دارا می باشد.

حجت الاسلام خطاط  گفت: نخستین جلسه آنلاین توسط مسئولین آموزش مدارس علمیه استان اصفهان که ۴۰ نفر به صورت آنلاین حضور داشتند، برگزار گردید و در این جلسه مباحث آموزشی مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

وی با اشاره به بحث امتحانات حوزه علمیه خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات متعدد و بررسی همه جوانب، بنا براین شد که امتحانات مرحله دوم به صورت غیر متمرکز بعد از ماه مبارک رمضان در مدارس دارای شرایط لازم برگزار شود و طلابی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، در امتحانات سال آینده شرکت خواهند کرد.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان در رابطه با آزمونهای شفاهی طلاب گفت: امتحانات شفاهی طلاب نیز به صورت ثبت نام در سامانه و مشخص شدن زمان دقیق آزمون در حال برگزاری می باشد. توانایی

وی در پایان به بیان دو نکته پرداخت و گفت: نکته اول که لازم است به آن اشاره شود برقرار بودن کلاسهای آنلاین پایه های ۱ تا ۶ حوزه علمیه در ماه مبارک رمضان می باشد و در پایه های بالاتر با توافق طلاب با اساتید تصمیم گیری خواهد شد و در صورت اتمام محدوده درسی، اتمام نیم سال را خواهیم داشت و طلابی که به صورت ارتقائی انتخاب درس داشته اند نیز در نیم سال دوم نیز به همین شکل ادامه خواهند داد. نکته دوم اینکه در شرایط موجود، بانک صوتی تدریس اساتید نیز در حال جمع آوری است که در جهت استفاده طلاب و سابقه نحوه تدریس آنها در آینده مورد بهره برداری خواهد گرفت.

 

 

 

حوزه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =