دیدار شورای مرکزی قرارگاه جهادی حوزه علمیه اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تبلیغ برای روحانیت، تبلیغ دین است، گفت: با انعکاس فعالیت‌ گروه‌های مختلف طلاب و روحانیون در عرصه‌های جهادی حقیقی و مجازی، مردم بیش از پیش احساس می‌کنند که روحانیت همانند گذشته در کنار آن‌ها است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار جمعی از مسئولان و نمایندگان گروه‌های جهادی فعال در فضای مجازی استان اصفهان اظهار داشت: خوشبختانه طلاب و روحانیون جوان به ابزارهای روز و روش‌های نوین تبلیغی در فضای حقیقی و مجازی آشنا هستند و اقدامات خوبی توسط دفتر تبلیغات اسلامی، بسیج طلاب، مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و غیره انجام شده است.

وی فعالیت گروه‌های جهادی در فضای مجازی را بسیار ارزشمند دانست و افزود: در ایامی که مردم مجبور هستند به واسطه ویروس کرونا در خانه بمانند، طلاب و روحانیون با راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، تلاش کرده‌اند به شبهات و سؤالات قشرهای مختلف پاسخ دهند و معارف اسلامی را در قالب‌های نوین به دست آنان برسانند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: لازم است قرارگاهی برای متمرکز کردن فعالیت‌های گروه‌های مختلف در فضای مجازی تشکیل شود و به ثبت برسد، تا عملکردها بیش از گذشته نتیجه‌بخش شود، همچنین نامی جامع برای آن در نظر گرفته شود تا گروه‌های مختلف طلاب و روحانیون را شامل شود.

وی گفت: عملکرد طلاب و روحانیون در این ایام نشان داد که آنان به صورت خودجوش و با حمایت و راهنمایی برخی از مراکز حوزه علمیه، می‌توانند در هر شرایطی راهکار و شیوه مناسب برای ارتباط با مردم و راهنمایی آنان را طراحی و اجرا کنند و این اقدامات نشان از دغدغه ایشان برای گسترش معارف الهی و اسلامی است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: تبلیغ برای روحانیت، تبلیغ دین است چراکه با انعکاس فعالیت‌ گروه‌های مختلف طلاب و روحانیون در عرصه‌های جهادی حقیقی و مجازی، مردم بیش از پیش احساس می‌کنند که روحانیت همانند گذشته در کنار آن‌ها است.

وی گفت: اینکه مردم می‌بینند روحانیون در همه عرصه‌ها به صورت جهادی فعالیت دارند و یا نسبت به جمعیت خود، بیشترین شهید را در جنگ تحمیلی به نظام و کشور اهدا کرده‌اند، بسیار اثرگذار است.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: آمار اقدامات و فعالیت‌ها باید به صورت صحیح توسط قرارگاهی که تشکیل می‌شود به اطلاع مردم برسد، همچنین این اخبار علاوه بر فضای مجازی، در روزنامه‌ها و سایر قالب‌های خبری انعکاس یابد.

فعالیت گسترده طلاب و روحانیون در روزهای مبارزه با کرونا

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان در این جلسه با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی طلاب و روحانیون استان اصفهان اظهار داشت: قبل از فرارسیدن عید نوروز سه کمیته اصلی در این قرارگاه تشکیل شد شامل کمیته تبلیغی، کمیته اطلاع‌رسانی و کمیته پشتیبانی که در این کمیته‌ها به بیان و بررسی شبهات منتشر شده درباره کرونا، پاسخگویی و شفاف‌سازی نسبت به هجمه‌های مطرح شده بر علیه مباحث دینی، مشاوره و سرگرمی، پوشش خبری فعالیت‌های جهادی و فعالیت‌های پشتیبانی پرداخته می‌شود.

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی افزود: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی اصفهان، بسیج طلاب خواهران و برادران، مرکز خدمات حوزه، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه خواهران، اوقاف و غیره با هماهنگی با مدیریت عالی استانی و ستاد استانی مبارزه با کرونا فعالیت‌های خود را انجام دادند.

وی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی طلاب در راه مبارزه با کرونا گفت:  ضدعفونی معابر، بیمارستان ها، حضور در کنار سالمندان، جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی، حضور در بیمارستان و نقاهتگاه‌ها، غسل و تدفین اموات در شهرستان‌ها، تولید لباس، دستکش و ماسک، اجرای برنامه توسل شب نیمه شعبان و نورافشانی، اجرای طرح‌های تبلیغی در فضای مجازی، پاسخگویی به شبهات و سؤالات در بخش‌های فقهی، کلامی و غیره از جمله فعالیت‌های گروه‌های جهادی طلاب و روحانیون در این ایام به شمار می‌رود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: لازم است که ظرفیت عظیم جهادی حوزویان، مدیریت واحدی داشته باشد تا فعالیت‌های آنان بیش از پیش اثرگذار باشد.

تولید نرم افزار «ختم قرآن» و «مسابقه ساز فرهنگی»

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اگر اقدامات به صورت قرارگاهی انجام شود نتایج بهتری شکل می‌گیرد، اظهار کرد: حدود ۴۰۰ نفر از طلاب در فضای مجازی کانال و شبکه اجتماعی دارند و برای مخاطبان خود برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام محمد قطبی با بیان اینکه محتوای تبلیغی و دینی تولید شده توسط طلاب، بارها و بارها در فضای مجازی بازنشر می‌شود، افزود: دفتر تبلیغات اسلامی با ارائه آموزش‌های لازم ، امکانات فنی و ارائه مشاوره تلاش کرده‌ است سطح کیفی تولیدات محتوایی در فضای مجازی توسط طلاب را افزایش دهد.

وی گفت: تولید عکس نوشته، محتوای متنی، پادکست، نرم‌افزار و غیره از جمله اقدامات صورت گرفته توسط طلاب در فضای مجازی است، همچنین دفتر تبلیغات اسلامی ظرفیت پاسخگویی تلفنی و فضای مجازی خود را ۵ برابر افزایش داده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به طراحی و تولید نرم‌افزارهای کاربردی عنوان کرد: نرم‌افزار برگزاری ختم قرآن طراحی و در نرم‌افزار کافه بازار ارائه شده، همچنین نرم‌افزار دیگری به نام «مسابقه ساز فرهنگی» به زودی رونمایی می‌شود.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 1 =