حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

جلسه مدیران حوزه های علمیه استان اصفهان برگزار شد

آیت الله طباطبایی نژاد:

جلسه مدیران حوزه های علمیه استان اصفهان با حضور مدیران و مسئولین حوزه علمیه در جهت رسیدگی به مسائل و بررسی نحوه برگزاری برنامه های آموزشی در شرایط کنونی و تشریح برنامه های حوزه برگزار گردید.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد گفت: تشکیل قرارگاه جهادی و فعالیتهای طلاب باعث آبروی حوزه و روحانیت شیعه شدند که در سختیها هم کنار مردم هستند. همانگونه که در دفاع مقدس نیز در بین اصناف، بیشترین شهید از بین طلاب بود، امروز هم طلاب با خدمت در بیمارستانها و غیره جان خود را کف دست گرفتند. جلسه مدیران حوزه

وی افزود: در بحث روزه که در این روزها سوالاتی مطرح است، باید گفت این بیماری هم مانند سایر بیماری ها اگر شخص احتمال عقلایی بدهد که روزه باعث تشدید بیماری می شود، می تواند افطار کند و در ریام دیگر قضای آن را بگیرد و حکم آن مثل بیماری های دیگر است.

مدیر حوزه علمیه استان اصفهان ادامه داد: بحث دیگری که مطرح شده، اقامه نماز جماعت است که به نظر می رسد این است که باید دعا ها باید برگزار شوند و نماز جماعت چون نیاز به جمع شدن کنار یکدیگر است و رعایت همه موازین بهداشتی هم میسر نیست، بعید است در ماه رمضان برقرار شود و منتظر برنامه ستاد کرونا می مانیم. جلسه مدیران حوزه

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: در این مسائل باید طبق نظر رهبری و مراجع به اهل آن مراجعه شود و این معنای تقلید است که بیان می شود در هر کاری باید به متخصص آن مراجعه شود.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =