حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

کسی که آبروی مؤمنی را ببرد از سایه پرچم توحید خارج می‌شود

آیت الله طباطبایی نژاد:

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تأکید بر اهمیت ورع داشتن در زندگی، گفت: کسی که آبروی مؤمنی را ببرد خداوند او را از زیر پرچم توحید خارج خواهد کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، در سخنرانی تلویزیونی شنبه شب، با بیان اینکه ورع یعنی اجتناب از گناه و این کار از انجام کارهای خوب مفیدتر است، گفت: در هنگام بیماری اگر انسان پرهیز کند از آنچه برای او مضر است بهتر از دارو خوردن اثر خواهد کرد و اگر صرفا به مصرف دارو اکتفا کند درمان نخواهد شد، در مسأله اهمیت پرهیز از گناه و اولی بودن آن بر انجام کارهای خیر نیز مسأله به همین صورت است. سایه

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه افزود: در روایات ما به ویژه امام علی(ع) در رابطه با ترک معاصی و گناهان سفارشات بسیاری شده است، انجام دادن کارهای خیر باعث می‌شد آثار و خسارتهای کارهای بد ما از بین برود و همینطور هم متأسفانه کارهای بد و خطاهای ما بر روی کارهای نیک و خیر ما اثر دارد.

مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تلاش مستمر ائمه معصومین(ع) برای سوق دادن جامعه به سمت کمتر انجام دادن گناه و کارهای خلاف، تصریح کرد: در روایات ذکر شده است اگر کسی غیبت کند از مؤمنی تا آبروی او را ببرد خداوند او را از زیر پرچم خودش خارج خواهد کرد و به زیر پرچم شیطان می‌برد و حتی شیطان نیز او را قبول نخواهد کرد. سایه

وی در ادامه با بیان اینکه نباید آبروی هیچ شخصی را در خطر قرار داد و حفظ آبروی مؤمن بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: ریختن آبروی دیگران تا این اندازه خطا و گناه بزرگی است که شخص از زیر پرچم توحید خارج خواهد شد و حتی شیطان هم او را قبول نخواهد کرد و به همین دلیل است که همه ما باید از ریختن آبروی دیگران پرهیز کنیم.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هجده =