حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

آغاز ثبت نام آزمون سالیانه شهریه حفظ قرآن و نهج البلاغه + جزئیات

حجت الاسلام کریمی:

حجت الاسلام کریمی گفت: ثبت نام آزمون سالیانه شهریه حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه از ۱۰ تیرماه آغاز شده و تا ۱۰مردادماه ادامه دارد.

حجت الاسلام حمید کریمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اصفهان، از آغاز ثبت نام آزمون سالیانه شهریه حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه طلاب و روحانیون خبر داد.

وی بیان کرد: ثبت نام آزمون سالیانه شهریه حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه از ۱۰ تیرماه آغاز شده و تا ۱۰مردادماه ادامه دارد؛ طلاب حافظ قرآن کریم و نهج البلاغه می توانند در این آزمون در مقاطع ثلث، نصف و کل شرکت نمایند.

مسئول قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان تاکید کرد: آزمون فقط در یک مرحله و به صورت کتبی می باشد و به هیچ وجه آزمون شفاهی برگزار نمی گردد. حد نصاب قبولی در این آزمون، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره بوده و هدف از آن، آمادگی و تسلط طلاب بر محفوظات قرآنی خود می باشد.

مسئول واحد قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: طلاب علاقمند می توانند ازطریق سایت http://albayan.ir/ برای این آزمون ثبت نام نمایند؛ زمان برگزاری این آزمون  روز پنج شنبه ۲۷  شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۸ صبح در مدرسه علمیه صدر بازار  برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه  آزمون حفظ نهج البلاغه بصورت شفاهی صبح پنج شنبه ۳ مهرماه برگزار می گردد( لطفا برای حضور با شماره ۰۳۱۳۳۹۴۴۵۲۲ هماهنگ شوید) عنوان کرد: با توجه به اینکه باید اسامی برای شهریه ماه ربیع الاول هر چه زودتر به دفاتر مراجع معظم تقلید ارسال گردد، زمانهای مذکور قابل تمدید نمی باشد.

معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه به غیر از برگزاری آزمون سالیانه، کلاس های تثبیت حفظ را برای حافظین در طول سال برگزار می نماید که طلاب علاقمند می توانند اطلاعات بیشتر را  از واحد قرآن و تهذیب حوزه علمیه اصفهان دریافت نمایند.

-محدوده آزمون حفظ نهج البلاغه، به شرح ذیل می­ باشد(آزمون فقط به صورت شفاهی بر اساس تقسیم بندی رشته­ های ثلث، نصف و کل نهج البلاغه می باشد)

رشته محدوده حداقل امتیاز قبولی
معادل ثلث نهج البلاغه خطبه­ ۱ تا ۱۳۷  ۷۰ %
معادل ثلث نهج البلاغه خطبه­ ۱۳۸ تا ۲۳۹
معادل ثلث نهج البلاغه خطبه­ ۱ تا ۸۹  وکل حکمت ­ها
معادل ثلث نهج البلاغه کل حکمت­ ها و نامه­ ها
نصف نهج البلاغه خطبه­ ۱ تا ۱۸۵
نصف نهج البلاغه خطبه­ ۱۸۶ تا ۲۳۹ و کل حکمت­ ها و نامه ها
نصف نهج البلاغه خطبه­ ۱ تا ۱۳۷ و کل حکمت­ها
نصف نهج البلاغه کل نامه­ ها و حکمت­ها و خطبه­ ۱ تا ۸۹
کل نهج البلاغه مجموع خطبه­ ها، نامه­ ها و حکمت­ها

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 6 =