حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

اجرای طرح همزمان تحصیل در حوزه علمیه و آموزش و پرورش

حجت الاسلام خطاط:

حجت الاسلام خطاط به توضیح برنامه های جدید آموزشی حوزه علمیه اصفهان پرداخت و به بیان مصوبات جدید شورای عالی آموزش اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالامیر خطاط پیرامون آخرین مصوبات شورای عالی آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: طبق آخرین جلسه شورای عالی آموزش حوزه علمیه اصفهان، امتحانات طلاب از این به بعد یک مرحله ای است و همه طلاب ملزم هستند در زمان اعلام شده برای امتحان شرکت کنند به استثنای طلابی که مضطر هستند که در زمان جبرانی در مرداد ماه امتحان خواهند داد. تحصیل

وی متذکر شد: همچنین طلابی که نمره بین ۷ تا ۱۰ را کسب می کنند این فرصت مجدد را دارند که در امتحانات جبرانی شرکت کنند.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: نکته دوم اینکه ممکن است عده ای به دلیل شرایط بحران کرونا تحصیل با کیفیت نداشته اند، یعنی از فضای کلاس حضوری و محضر استاد بهره نبرده اند و پرسش های انها بی پاسخ مانده است، این افراد می توانند درس خود را حذف کنند و مشروط هم نخواهند شد و در ترم بعد مجدد انتخاب واحد کنند و در کلاس درس شرکت کنند ولی اگر طلبه ای درس را حذف نکرد باید بدانند هیچ تخفیفی در طراحی سوالات امتحانی و محدوده های امتحانی قائل نخواهیم بود.

وی ادامه داد: طرحی برای پذیرش جدید طلاب انجام شده است، این طرح برای افرادی که سیکل هستند و تمایل ورود به حوزه علمیه را دارند، ایجاب می کند که همزمان با تحصیل در آموزش و پرورش و گرفتن مدرک دیپلم خود می توانند تحصیلات حوزوی را هم به صورت پاره وقت داشته باشند و در این مدت حدود دو سال از تحصیلات حوزوی را طی کنند.

حجت الاسلام خطاط عنوان کرد: بنابراین این فرصت برای دانش آموزانی که می خواهند دیپلم بگیرند و در عین حال تمایل ورود به حوزه علمیه دارند برای سال جدید فراهم شده است، البته این طرح امسال برای افراد محدود اجرا خواهد شد و طبق برنامه ریزی صورت گرفته هر دانش آموز در هر سال ۲۴ واحد درسی تحصیل خواهد کرد.

وی یادآور شد: در غیر از این طرح به هیچ وجه تحصیل همزمان در حوزه علمیه نداریم، یعنی تحصیل در حوزه علمیه و تحصیل در دانشگاه اصلا برای هیچ طلبه ای امکان پذیر نیست.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان اذعان کرد: یک دوره کوتاه مدت پودمانی برای اساتید و برای مسئولین آموزش مدارس علمیه در این هفته جاری تحت عنوان هویت طلبگی با حضور استاد عالی قدر حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری از شهر قم مقدس صبح تا عصر برگزار خواهد شد و کسانی که دراین دوره شرکت میکنند مجوز تدریس درس هویت طلبگی و زی طلبگی را خواهند داشت.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 13 =