حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

جلسه مدیران حوزه علمیه اصفهان برگزار شد

جلسه مدیران مدارس علمیه استان اصفهان با حضور مدیران و مسئولین مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار و در این جلسه در مورد مسائل آموزشی و فرهنگی حوزه های علمیه بحث و تبادل نظر انجام شد.

فعالیت برخی جریانات نفوذی غربی در ایران تحت لوای خیریه های مردمی

حجت الاسلام سید حسین مومنی در هم اندیشی ماهانه مدیران مدارس علمیه اصفهان، اظهار کرد: یکی از اتفاقاتی که متاثر از شرایط بد اقتصادی در حال وقوع است، نفوذ برخی از جریانات انحرافی و افراد وابسته به گروهای معاند است.

وی با بیان اینکه یکی از طرح های نفوذ در جامعه اسلامی تحت خیریه های و کمک های مردمی است که در حال رقم خوردن است، هشدارداد: دستگیری مدیر و برخی از معاونین خیریه «جمعیت امام علی(ره)»  توسط نیروهای امنیتی زنگ هشداری است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان متذکر شد: در لوای راه اندازی برخی از خیریه ها و چه بسا اعلام داوطلبانه برخی افراد برای کمک دو راهبرد وجود دارد، گفت: اولین راهبرد تقویت و نفوذ جریان های انحرافی چون بهاییت و دوم بحث های وابسته کردن افراد مستضعف جامعه به افراد متمول وابسته به خارج از کشور برای بهره بردای در هنگام اعتراضات است.

وی با اشاره به اینکه بعضا مشاهده شده افرادی تحت لوای خیریه ها وکمک هایی به اقشار مختلف همچون طلاب درصدد جمع کردن مریدانی به دور خود و بهره برداری از این افراد مستضعف در زمان های مقتضی هستند تصریح کرد: مدیران مدارس علمیه و روحانیون باید بیدار باشند و از هر کس و هر جایی کمک دریافت نکنند، چه بسا افراد معلوم الحالی درصدد وابسته کردن حوزه های علمیه و طلاب جوان باشند، لذا باید پشتوانه و منشاء هر کمکی تحقیق و بررسی شود.

حجت الاسلام مومنی در پایان با تاکید مجدد بر سفارش مدیران به طلاب برای ثبت نام در طرح تلبس دائم، عنوان کرد: امسال کلاس های آموزشی طرح ادیب به دلیل محدودیت های شیوع کرونا و مسائل بهداشتی به صورت مجازی برگزار می شود.

سال جدید تحصیلی حوزه علمیه اصفهان از ۱۹ مرداد آغاز می شود

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط اظهار کرد: امسال به دلیل شرایط  کرونا زحمت اصلی برگزاری امتحانات مرحله دوم برعهده مدیران مدارس و معاونان آموزش بود که نسبتا عملکرد قابل قبولی رقم خورد.

وی بیان کرد: در تصحیح برگه های امتحانی، برخی از مدارس علمیه بسیار خوب عمل کردند و در اسرع وقت تحویل دادند و البته در این روند بعضا اشکالاتی هم وجود داشت که در امتحانات پایانی سال رفع خواهد شد.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان  تصریح کرد: باتوجه به نظر شورای معاونان حوزه علمیه اصفهان و متناسب با شرایط فعلی جامعه، تصمیم براین است که امسال برای سال تحصیلی جدید تلاش شود هیچ مدرسه ای تعطیل نشود ولذا مدارس در استان منطقه بندی می شوند و به عنوان مثال بعضی از مدارس پایه ۱تا۳ و برخی دیگر پایه ۳تا۶ را تدریس و پذیرش خواهند کرد.

وی همچنین با اعلام این خبر که امسال روند پذیرش طلاب جوان کاملا از طریق سامانه های اینترنتی و با مراجعه داوطلب به مدارس علمیه رقم می خورد، گفت: امسال برخلاف سنوات گذشته پذیرش دیگر از طریق مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان رقم نمی خورد و هر داوطلب هنگام ثبت نام باید مدرسه علمیه خود را انتخاب کند.

حجت الاسلام خطاط با اشاره به ادامه روند شیوع ویروس کرونا و سختی شرایط بازگشایی مدارس علمیه، گفت: تصمیماتی برای ادامه روند تدریس دروس حوزوی با حفظ کیفیت گذشته گرفته شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی تاکید کرد: تا  امروز تصمیم بر آغاز سال جدید تحصیلی حوزه علمیه اصفهان از ۱۹ مردادماه و روز پس از عید غدیر است.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =