حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

لزوم بهره گیری از ظرفیت های دینی برای مقابله با مفاسد اجتماعی و اخلاقی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم بهره گیری نیروی انتظامی از ظرفیت های دینی، فرهنگی و حوزوی به منظور مقابله با مفاسد اخلاقی و اجتماعی تاکید کرد.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی تأمین نظم و امنیت ظاهری و حفظ اخلاق در جامعه را دو وظیفه مهم نیروی انتظامی دانست و تأکید کرد: بدانید اگر اخلاق در جامعه حفظ نشود امنیت و نظم ظاهری جامعه نیز دچار آسیب جدی خواهد شد. مفاسد

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بخش قابل توجهی از مشکلات و آسیب های اجتماعی را ناشی از ضعف اخلاقی و فرهنگی ارزیابی و تصریح کرد: نیروی انتظامی برای مقابله با این مشکلات و آسیب ها باید از ظرفیت های دینی، فرهنگی بویژه حوزه های علمیه، نهادها و مراکز دینی، مساجد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر سازمان ها کمک بگیرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر لزوم آسیب شناسی مشکلات و مفاسد اخلاقی، اظهار داشت: بدون شک یکی از مسائلی که در زمینه گسترش مفاسد اخلاقی نقش دارد، فضای مجازی رها و بدون ساماندهی است که باید در این خصوص چاره اندیشی و اقدام عاجل صورت گیرد، بعد دیگر ماجرا نیز برخی از رسانه ها هستند که دانسته و یا نادانسته به گونه ای عمل می کنند که ارزش های فرهنگی و دینی تضعیف می شود.

این مرجع تقلید افزود: نمی شود با این بهانه که کار از کار گذشته، دست روی دست گذاشت و اقدامی انجام نداد، ما معتقدیم و تاکید می کنیم که باید به اندازه توان در این راستا و برای اصلاح وضعیت موجود برنامه ریزی، فعالیت و اقدام کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی غفلت از مسائل مذهبی در ساماندهی موضوع مهم نظم و امنیت اجتماعی را خسارت بار توصیف و تأکید کرد: نیروی انتظامی باید از نفوذ و جایگاه مهمی که مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، شخصیت های دینی و فرهنگی، خطبا، مساجد و اماکن مذهبی دارند به خوبی بهره بگیرد.

این مرجع تقلید مسأله تحکیم مبانی اعتقادی جامعه را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تحقق این مهم باید کار ریشه ای صورت گیرد و از مدارس و دبستان فعالیت ها آغاز شود، اگر پرورش نسل آینده جامعه از مدارس صورت گیرد، قطعا به نتایج بهتری خواهیم رسید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط پیش آمده در کشور و موضوع کرونا، ابراز امیدواری کرد به لطف الهی و با همکاری آحاد ملت این مشکل مرتفع و اماکن مذهبی، زیارتی، مساجد، نمازهای جمعه به صورت کامل بازگشایی و زمینه بهره مندی معنوی همگان از این ظرفیت ها فراهم شود.

این مرجع تقلید خطاب به فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم اظهار داشت: فعالیت و کار شما مصداق عبادت است و امیدوارم در این مسؤولیت مهم موفق باشید و بدانید هرچه در این مسیر و در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنید در نزد خدای متعال ماجور خواهید بود؛ من نیز برای موفقیت شما دعا می کنم.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 6 =