حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مراسم عزاداری محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود

حضرت آیت الله نوری همدانی:

حضرت آیت الله نوری همدانی بر برگزاری عزاداری محرم با رعایت دستورات بهداشتی تأکید کرد و گفت: رعایت مسائل بهداشتی مثل فاصله گذاری و زدن ماسك با عزاداری قابل جمع است.

حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات کشور ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده این سازمان در مدت اخیر، کار تبلیغی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: حضور طلاب جهادی در سال های اخیر در کنار مردم هنگام حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل و اخیرا هم جریان بیماری کرونا و حضور در بیمارستان و غسل و تدفین این بیماران مهم واثرگذار بوده است. مراسم

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کرد: توقع همین است که روحانیت در مشکلات کنار مردم باشند و کمک کنند.

وی معرفی صحیح مباحث دینی را توسط رسانه ملی خواستار شد و ضمن انتقاد به بعضی از برنامه های صدا و سیما گفت: باید مباحث دینی از طریق کارشناسان دینی و افراد خبره اهل فن به مردم معرفی شود.

این مرجع تقلید با اشاره به ایام عید غدیر، معرفی بیشتر این روز و اهمیت آن را توسط رسانه و دستگاه های تبلیغی خواستار شد و همچنین عزاداری سیدالشهداء را موضوع مهم و ضروری و اقامه آن را لازم دانست و گفت: همانطور که امام راحل فرمود ما هر چه داریم از محرم و صفراست؛ از این رو ما عزاداری را در چارچوب اجرای دستورات مسؤولان متدین و متعهد ستاد کرونا اقامه می‌کنیم.

وی تأکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی مثل فاصله گذاری و زدن ماسک با عزاداری قابل جمع است و متدینین باید برای حفظ سلامتی خود و دیگران به توصیه های متخصصان بهداشت و درمان ملزم باشند و فعالیت در فضای مجازی نیز برای زنده نگه داشتن ایام عاشورا مؤثر خواهد بود. مراسم

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان از زحمات حجت الاسلام قمی  در سازمان تبلیغات اسلامی تشکر کرد و همچنین در ابتدای این دیدار رییس سازمان تبلیغات اسلامی گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرد.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + هجده =