حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

کشتی نجات حسین(ع) در حرکت است، جا نمانید

حجت الاسلام مجید جلالی:

حجت الاسلام جلالی گفت: خیلی از افراد که سوار بر کشتی امام حسین(ع) نشدند غرق شدند، لذا ما باید با شناخت و معرفت در مسیر سیدالشهدا(ع) حرکت کنیم تا عاقبت بخیر شویم.

حجت الاسلام مجید جلالی با اشاره به سفینه النجاه بودن امام حسین علیه السلام، گفت: همان گونه که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه»، امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و بعد از گذشت قرن ها از واقعه عاشورا چه بسیار افرادی که در حال غرق شدن و در راه ضلالت و گمراهی بودند که با نور امام حسین(ع) و با سوارشدن بر کشتی امام حسین نجات یافتند.

وی در ادامه حُر را نمونه بارز نجات یافتگان و آزادگان عالم دانست و اظهار کرد: حر با اینکه از اولین کسانی بود که راه را بر امام حسین بست و در روز دوم محرم به قافله کربلا گفت من مامورم که راه را برشما بسته و نگذارم جلوتر از این بروید، اما روز عاشورا یک مرتبه متوجه می‌شود و خود را به حضرت اباعبدالله می رساند و میگوید آیا توبه من پذیرفته شده هست، امام حسین(ع) نیز که کشتی نجات و چراغ هدایت هستند، می فرمایند «تو آزاده ای همانگونه که مادرت تو را حر یعنی آزاد نامید».

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: حُر وارد لشکر اباعبدالله(ع) شد و دلاورانه جنگید و سرش زخمی شد و اباعبدالله به بالین او آمد، دستمالی را برسر او می بندند و در نهایت او به شهدا می رسد.

وی ادامه داد : سال های سال است که همه شیعیان، لشکریان عمر سعد و بنی امیه را لعن می کنید، اما با اینکه حُر اولین کسی بود که راه بر امام حسین(ع) بست، ولی چون بعد از تقریبا هشت روز راه را پیدا کرد و به شاهراه هدایت توسط سفینه النجاه، هدایت شد، عاقبت بخیری پیدا کرد.

وی ادامه داد: خیلی از افراد که سوار بر کشتی امام حسین(ع) نشدند، غرق شدند،لذا ما باید در ایام محرم و صفر که به فرموده امام خمینی (ره) « این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است» و با توجه به مقام سید و سالار شهدا و تمسک حضرت،  سوار کشتی نجات شویم.

 

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =