حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

دشمنان برای نفوذ در حوزه های علمیه و بیوت مراجع و علما حساب ویژه ای باز کرده اند

حجت الاسلام سالک:

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری درباره نفوذ، گفت: دشمنان بر روی نفوذ در حوزه های علمیه و بیوت مراجع و علما حساب ویژه ای باز کرده اند، لذا امروز نباید از بحث شبکه نفوذ در قم غافل شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک در نشست بصیرتی که با موضوع سخنان موهن و اخیر خواص بی بصیرت (تحلیل سخنان  موهن شیخ امجد) ویژه روحانیون برگزار شد، اظهار کرد: شبکه نفوذ در کنار علما و روحانیون و حتی بیوت مراجع تا جایی پیش رفت که دست جریان نفوذ انگلیس را در اتفاق کف زدن فرزند شهید آیت الله نوری در پایین چوبه دار پدر و یا جریان نفوذی رضا قلدر در مقابل شهید آیت الله مدرس و شبکه نفوذ انگلیس خبیث را در جریان ملی شدن صنعت نفت در کنار آیت الله کاشانی و یا جریان نفوذ انگلیس را بارها پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم. دشمنان برای

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ما مبتنی بر سه پایه اساسی شکل گرفته است که اولین پایه قرآن و عترت است که شامل مجموعه ارزش های اسلامی و انسانی بوده که در دین مطرح است، هیچگاه امام راحل حرکتی خارج از چارچوب قرآن و عترت نکرد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، پایه دوم شکل گیری انقلاب اسلامی را مردم دانست و گفت: مردمی که از سال ۱۳۴۲ تا  ۱۳۵۷ و تا به امروزهمراهی کردند، امام دو حرکت را برای مردم معرفی کرد، نخست معرفی اسلام ناب و بدون پیراه و دوم ارتقا بصیرت جامعه اسلامی با بیان و معرفی دشمن و روش های توطئه ها و عیادی استکباری بود.

سالک تصریح کرد: پایه سوم انقلاب، نقش اساسی رهبری با هدف تطبیق دادن اندیشه ها، رفتار و گفتار مردم برمحور اسلام ناب است. دشمنان برای

وی با بیان اینکه برای آنکه این انقلاب به این شکل امروز به دست ما برسد زحمات، تلاش ها، خون های ریخته و زندانی هایی انجام شده عنوان کرد: سه هدف عمده از سوی جریان استکباری در مقابل انقلاب اسلامی مدنظر قرار گرفته است.

سالک اذعان کرد: نخستین هدف استکبار، تقدس زدایی از قرآن وعبادات، دوم حمله به مردم و تلاش برای اختلاف و تفرقه و چند گانگی و ایجاد شکاف در وحدت امت حول محور ولایت  و در آخر حملات و تهاجم سنگین به ولایت فقیه و شخص رهبری است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در قم، ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب هشدار دادند «همانطور که انقلاب از قم آغاز شد، دشمنان درصدد اجرای آنتی تز انقلاب و یک ضد انقلاب را از قم تربیت کنند «رهبری در ادامه می فرماید «شبکه های نفوذ دو قشر را هدف قرار داده که یکی جوانان و دیگری علما هستند».

وی ادامه داد: متاسفانه آنتی تز انقلاب اسلامی از سوی دشمنان قسم خورده از قم آغاز شده و رهبر معظم انقلاب توسط افرادی حتی روحانی نما به بهانه ها و اشکال مختلف که ریشه در قم دارند، مورد اتهام و هجمه قرار گرفته است.

نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: روز به روز قرآن و عترت در سطح جهانی بیشتر گسترش پیدا کرده است، سطح بصیرت مردم هر روز افزون تر شده و قطار انقلاب به پیش می رود و هر روز نقش تدبیرگونه رهبری در سطح جهانی مشخص می شود.

 سالک عنوان کرد: امروز بالغ بر ۳۸ عنوان سیاست های نظام جمهوری اسلانی توسط رهبری ابلاغ شده که بر زمین مانده، ۱۸ بند سیاست های بنیان خانواده؛ ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی. مقاومتی عجیب مقابل اجرای اقتصاد مقاومتی قرار گرفته و سیاست های اصل ۴۴ و … است. دشمنان برای

نماینده پیشین مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب «جبهه دشمن در حوادث پس از انقلاب اسلامی در مقابل نظام جمهوری اسلامی طراحی کرد و با کارشناسان ایرانی از قم آنتی تز انقلاب را طراحی کردند».

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال بهاییت از نفوذ یک عنصر امنیتی در خانه یکی از علما در نجف شکل گرفت.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه گسترش توحید برعهده روحانیون است و رسالت بزرگ دیگر علما مقابله با ظلم و ظالم در دنیا است، گفت: دفاع از محرومین، فقرا و گرسنگان مسئولیت دیگر روحانیون است.

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمنان از طریق شبکه نفوذی در بیوت برخی علما، بیان کرد: مرجع سازی با محوریت تفکر دگر اندیشی و سکولار از دیگر ماموریت ها جبهه نفوذ است. دشمنان برای

نماینده ادوار مجلس در ادامه اشاره به سخنان توهین آمیز امجد کرد و گفت: من امجد را به خوبی می شناسم. او در فتنه ۸۸  ورود می کند و اتهاماتی را علیه نظام وارد  کرد و از فتنه گران حمایت شدید می کند.

وی توضیح داد: ارسال نامه تسلیت به برادر امیر ارجمند (عضو تیم  انتخاباتی فتنه گران) بابت فوت برادرش که رئیس سازمان اطلاعات منافقین بود از دیگر عملکردها امجد بود و اخیرا هم به خاطر زم سخنان موهن وتوهینی به رهبری وارد می کند.

سالک خاطرنشان کرد: امجد بسیار تاثیر پذیر از دیگران، متزلزل  و شخصیت دو گانه دارد، اما در نهایت قرار گرفتن در متن شبکه نفوذ خارجی ها از دیگر پازل های زندگی او است.

وی اذعان کرد: دشمنان بر روی نفوذ در حوزه های علمیه و بیوت مراجع و علما حساب ویژه ای باز کرده اند، لذا امروز نباید از بحث شبکه نفوذ در قم غافل شد.

نماینده ادوار مجلس بیان داشت: دشمنان هرگز حوزه های علمیه را رها نخواهند کرد، لذا هوشیاری دائم طلاب و روحانیون و حوزه های علمیه ضروری است؛ حوزه های علمیه باید میدان دار پاسخگویی به شبهات و دفاع از محرومین و ایستادگی در برابر شکم‌بارگی مستکبرین باشد.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 6 =