حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

پیش‌بینی امام راحل و رهبری از نابودی اسرائیل عیناً سخن قرآن است

آیت‌الله طباطبایی نژاد:

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مقاومت مسلمانان و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، نابودی اسرائیل را رقم می‌زند، گفت: پیش‌بینی امام راحل و مقام معظم رهبری از نابودی اسرائیل یک تحلیل سیاسی نیست، بلکه عیناً سخن قرآن کریم است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران، اظهار داشت: مسئله قدس یکی از ابتکارات امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) بود که در همان اوایل انقلاب، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس و حمایت از مردم فلسطین اعلام کردند. امام راحل

وی با اشاره به عظمت و تأثیرگذاری این روز افزود: مردم کشورمان هر سال بهتر از سال قبل این روز را گرامی داشتند و با راهپیمایی و تظاهرات در این روز، انزجار خود از صهیونیست‌های غاصب را اعلام کردند، البته امسال نیز متأسفانه به دلیل بیماری کرونا راهپیمایی حضوری همانند سال‌های گذشته برگزار نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: صهیونیست‌ها همیشه خیال تصرّف کشورهای اسلامی را داشته و شعار «از نیل تا فرات» را سر می‌دادند؛ آنان قطعاً به این اندازه نیز اکتفا  نمی‌کردند اما پس از گذشت ۴۲ سال از نام‌گذاری و گرامی‌داشت روز قدس، هیچ یک از آرزوهای صهیونیست‌ها محقق نشده است؛ قطعاً آنان مأیوس هستند و در همان قسمت غصب شده دست و پا می‌زنند، چه برسد به اینکه بخواهند از نیل تا فرات را بگیرند.

وی گفت: صهیونیست‌ها تلاش کردند با همکاری برخی از کشورهای کوچک عربی که تحت پوشش آمریکایی‌ها هستند، اقدامات خود را به پیش برند البته و در حقیقت، این کشورها، عروسک‌هایی هستند که از خودشان هیچ اختیاری ندارند و  صهیونیست‌ها به خیال خودشان فکر می‌کنند که می‌توانند این کشورها را جذب کنند و به این جنایت خود ادامه دهند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: قطعاً مسلمانان با پیروی از دستورات امام راحل و مقام معظم رهبری، مقاومت خودشان را زیاد کردند و روز به روز در مقابل دشمنان اسلام می‌ایستند.

وی، درباره ریشه‌ قرآنی مبارزه و ایستادگی در مقابل صهیونیست‌ها عنوان کرد: آیات متعددی داریم که در آن گفته شده که باید مسلمانان هوشیار باشند و با کفار و کسانی که با مسلمانان سر جنگ دارند، نباید دست دوستی داد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: در آیه ۵۰ سوره مائده می‌خوانیم «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَی أَوْلِیَاءَ»: ای مسلمانان، یهود و نصری  را دوست نگیرید، نباید ولایت و سرپرستی آنان را قبول کرد چراکه «بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ»: این‌ها دست‌هایشان در دست یکدیگر است و با شما دشمن هستند.

وی ابراز کرد: خداوند متعال در آیه بعد می‌فرماید: «فَتَرَی الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ» شما خواهید دید کسانی که مرض قلبی دینی دارند و ایمان واقعی ندارند، به سرعت پیش آنان(یهود و نصری) می‌روند و حرفشان این است که اگر با این‌ها نباشیم می‌ترسیم پیشامدی برای ما اتفاق بیفتد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: این گروه از مسلمانان با وجود اینکه می‌دانند گروه مقابل، کافر هستند و نباید با آنان ارتباط بگیرند اما می‌ترسند که اگر با آنان نباشند مقامشان را از دست بدهند؛ برای مثال ترامپ به سعودی‌ها گفت اگر یک هفته شما را رها کنیم نمی‌توانید روی پای خود بایستید، من می‌گویم اگر آمریکایی‌ها بخواهند در مدت یک شب، مقام برخی از این سران عرب را می‌گیرند؛ پهلوی نیز با همه قدرت خود هنگامی که انگلیسی‌ها تصمیم به رفتن او گرفتند، هیچ اختیاری از خود نداشت و مجبور به رفتن شد.

وی گفت: در ادامه آیه آمده است: «فَعَسَی اللَّهُ أَنْ یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَیُصْبِحُوا عَلَی مَا أَسَرُّوا فِی أَنْفُسِهِمْ نَادِمِینَ» خداوند به مؤمنان بشارت می‌دهد بدانید که خداوند فتح و پیروزی را برای مسلمانان و مؤمنین خواهد آورد و آن افرادی که به ظاهر مسلمان بودند، پشیمان می‌شوند و می‌فهمند که اگر دست به دست سایر مسلمانان می‌دادند، هیچ‌گاه کفار و یهود نمی‌توانستند بر مسلمانان مسلط باشند، آنان متوجه می‌شوند که نباید اجازه می‌دادند که در کشور کوچکی از مسلمانان، نباید کفار مسلط باشند.

با دشمن حقیقی باید با شدت برخورد کرد نه با دیپلماسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شعار دینی ما این است که : «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» محمد رسول خدا است و کسانی که با پیامبر اسلام هستند میان خودشان با مهربانی رفتار می‌کنند و با دشمنان خود با شدت و نه با دیپلماسی رفتار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کافر این‌گونه است که هر قدمی به نزد آنان حرکت کنیم، فشار را بیشتر می‌کنند قرآن کریم می‌فرماید: «وَلَا یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ» کفار دائماً با شما می‌جنگند و این شما هستید که باید مردانه در مقابل آنان بایستید.

آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: یکی از کارهای عظیم امام راحل، روز قدس بود که در حال حاضر در کشورهای دیگر، از فلسطین حمایت می‌شود و ان شاء الله این روز در جهان اسلام، رونق بیشتری خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه نسبت به فلسطین هر گونه کمک مالی و زبانی بتوانیم انجام دهیم باید انجام داد، گفت: خداوند در قرآن کریم به صراحت می‌فرماید: اگر دو گروه مسلمان با هم جنگیدند و می‌بینید که یکی از آن گروه‌ها مظلوم واقع شده است، باید به مظلوم کمک کنید تا ظالم را سر جای خود بنشانید؛ امروز که می‌بینیم  یک طرف گروهی از مسلمانان هستند و طرف دیگر، کفار حربی‌ای است که به خون مسلمانان تشنه است، لازم و ضروری است که از گروه مسلمان حمایت کنیم.

پیش بینی امام راحل و رهبری تحلیلی سیاسی نیست، بیان قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به نزدیک بودن نابودی اسرائیل عنوان کرد: خداوند بشارت داده است که فتح و پیروزی برای مسلمانان محقق می‌شود و نظر امام راحل و مقام معظم رهبری که از نابودی اسرائیل سخن گفتند، یک تحلیل سیاسی نیست بلکه عیناً نظر قرآن کریم است.

وی ادامه داد: ما معتقد به قرآن هستیم و به وعده‌های خدا باور داریم، ان شاء الله وعده خدا محقق می‌شود و فتح و پیروزی نصیب مسلمانان می‌شود، البته وظیفه ما این است که مقاومت کنیم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: هر سال آگاهی مردم دنیا نسبت به ظالم بودن صهیونیست‌ها و مظلوم بودن مردم فلسطین بیشتر می‌شود و پیروزی‌های بیشتری برای مسلمانان محقق شده است. امروز می‌بینیم صهیونیست‌ها نمی‌توانند در یک کشور غصب شده، کابینه تشکیل دهند و خودشان را اداره کنند، درحالی‌که ادعا می‌کردند که به هر کشور اسلامی بخواهند می‌توانند حمله کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 5 =