حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

بی تدبیری مسئولان نباید مانع از حضور مردم در انتخابات شود

آیت الله طباطبایی نژاد:

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه رأی دادن و شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی است، گفت: نباید مشکلات اقتصادی و بی تدبیری مسئولان باعث شود به وظیفه شرعی خود عمل نکنیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، با اشاره به نزدیک بودن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: نباید به بهانه کرونا یا به دلیل تبلیغات سوء دشمنان در رسانه‌ها و فضای مجازی کسی پای صندوق رأی نیاید و رأی ندهد. بی تدبیری

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه اظهار کرد: نباید مشکلات کشور باعث شود که کسی رأی ندهد، دین ما نباید وابسته به مسائل مالی و مشکلات ما باشد، قطعا باید مشکلات معیشتی و اقتصادی برطرف شود اما سفره ما با دین ما نباید مقایسه شود.

آیت الله طباطبایی نژاد حضور در انتخابات و رأی دادن را از وظایف واجب و لازم دینی عنوان کرد و گفت: از اوجب واجبات این است که در انتخابات شرکت کرده و به کسی رأی دهیم که خدمتگزار کشور و بهترین گزینه برای اداره کشور باشد.

وی در ادامه افزود: بعضی می‌گویند به خاطر مشکلات موجود رأی نخواهیم داد، این یعنی به دلیل بی تدبیری دیگران کسی وظیفه دینی خود را ترک کند، کسی نباید دین خود را به دیگران و به مسائلی از این دست گره بزند اگر چه قطعا باید مشکلات مردم و کشور برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن می‌فرماید مردان خدا کسانی هستند که تجارت و خرید و فروش آنها را از عمل به وظایف و یاد خداوند متعال باز نخواهد داشت و اینطور نیست که وقتی تجارت با مشکل مواجه شد یا مشکلات مالی پیدا کرد مسائل دینی را هم کنار بگذارد. بی تدبیری

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: این انقلاب به دست مردم به پیروزی رسیده و متعلق به مردم است، انقلاب اسلامی به تبعیت از انبیاء شکل گرفته تا مسلمانان از سلطه کفار و ظالمین خارج شوند، این انقلاب را باید حمایت کنیم و به فرزندان خود نیز بیاموزیم که حامی انقلاب اسلامی و کشور باشند تا زمان ظهور فرا رسیده و پرچم حق به دست حضرت مهدی(عج) سپرده شود.

آیت الله طباطبایی نژاد، با بیان اینکه دشمن در جنگ سخت و همینطور اعمال تحریم برای نابودی کشور ما شکست خورده، اظهار کرد: در تمام عرصه‌ها شاهد شکست دشمنان هستیم و تنها راه موفقیت کشور این است که ما در اداره کشور ناکام باشیم و نتوانیم فرد خوبی را در انتخابات به عنوان منتخب خود برای اداره کشور انتخاب کنیم.

وی در ادامه افزود: اینطور نیست که اگر مردم انتخابات را تحریم کنند اوضاع بهتر خواهد شد، بالاخره کسی انتخاب خواهد شد و اگر فرد خوبی انتخاب نشود اوضاع دشوارتر خواهد شد، باید قدردان نعمت امنیت و استقلال کشور باشیم، همه دنیای کفر به دنبال برهم زدن امنیت ما است ولی سربلندی و عزت و امنیت بهتر از دیگر کشورهای جهان داریم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به دشمنی تمام عیار جهان استکبار و کفر با جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: بنا به فرموده امام خمینی هروقت دشمن با شما دشمنی کرد، بدانید در مسیر درست قرار دارید، امروز شاهد هستیم دشمنان به سختی مشغول دشمنی کردن با ما هستند و این یعنی مسیر درستی را در پیش گرفته ایم و راه درست را باید با قوت و قدرت ادامه دهیم.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان استمرار مسیر انقلاب اسلامی را عامل ناامیدی و یأس دشمنان برشمرد و اظهار کرد: ان شاء الله با ناامیدی دشمنان و رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی باعث نابودی دشمنان خواهیم شد و کشورهای اسلامی در کل جهان به وجود خواهند آمد و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) خواهد شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − نه =