حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

اولین جلسه «مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی» حوزه علمیه اصفهان برگزار شد

معاونت پژوهش:

نخستین جلسه «مرکز راهبری اقتصادمقاومتی» به میزبانی معاونت پژوهش حوزه علمیه اصفهان با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه اصفهان و عضوکمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد.

اولین جلسه «مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی»، به میزبانی معاونت پژوهش حوزه علمیه اصفهان با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه اصفهان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان برگزار شد.

این جلسه با حضور دکتر واعظ، دکتر بخشی، دکتر طغیانی، دکتر حیدری  و حجت الاسلام صادق زاده فال در زمینه آب و مباحث زاینده رود و حجت الاسلام نبوی از فولاد مبارکه  و معاون پژوهش حوزه علیه اصفهان برگزار شد.

ابتدای این جلسه پیرامون چگونگی راه اندازی مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی در حوزه علمیه اصفهان  و نحوه تعیین معیارهای و شاخص ها بحث و تبادل نظر شد.

از جمله پیشنهادات اساتید و تخصص حاضر در جلسه می توان به  نگارش تفاهم نامه بین حوزه و دانشگاه در اقتصاد مقاومتی، تمرکز و توجه به یک مسئله خاص اقتصاد مقاومتی مثل اصلاح الگوی مصرف و فعالیت عمیق بر روی فقط و فقط یک موضوع از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، راه اندازی کتابخانه اقتصاد مقاومتی  و برگزاری کارگاه های آموزشی اشاره کرد.

شناسایی مراکز فعال استان در اقتصاد مقاومتی، راه اندازی کانال مجازی در شبکه اجتماعی برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر، همکاری و اتصال بیشتر چنین جلسات با مراکز فعال صنعتی بزرگ استان، ایجاد کرسی درس خارج فقه با موضوع اقتصاد اسلامی  و تولید محتوا از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود. اولین جلسه

حجت الاسلام جلالی در پایان عنوان کرد: تعیین مبانی و شاخص های مناسب اقتصاد مقاومتی، تبیین و ترویج شاخص ها، تولید محتوای غنی در عرصه اقتصاد مقاومتی و ایجاد پیوستگی  و ارتباط بین موضوعات اقتصاد مقاومتی از جمله وظایف تعیین شده برای مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه اصفهان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + شش =