حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

ریشه اصلی مشکلات اقتصادی در تفکر غربی برخی مسئولان است

مهدی طغیانی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: دشمن پارادایم فکری حاکم بر اقتصاد کشور را آموخته و این چون لو رفتن نقشه عملیات پیش از برگزاری عملیات در جنگ است.

مهدی طغیانی در کرسی آزاد اندیشی «انتخابات و اقتصاد مقاومتی» که به همت معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان تشکیل شد، اظهار کرد: تورم در سال ۹۹ رکورد خودرا نسبت به ۳۰ سال گذشته زد، همچنین از سال گذشته تا کنون قدرت خرید مردم تقریبا ۳۰ درصد از دست رفته است، بیکاری فارغ التحصیلان  و عدم بهبود کسب و کار از اهم مطالبات  مردم است.

وی بیان کرد: فقر گسترده تر شده است و شکاف طبقاتی در جامعه وسیع تر گشته استو همه این مشکلات ناشی از پارادایم فکری منطبق بر برخی از سیاست ها و تصمیمات دولت ها بوده است، پارادایم فکری اینگونه است که برای حل مشکلات اقتصادی کشور باید بیرونی ها حل کنند و عملها براین اساس شکل می گرفت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در هشت سال گذشته پارادایم فکری حاکم بر اقتصاد کشور ما پارادایم وابستگی به غرب بوده است و لازمه آن را اصلاح روابط ما با دنیا مطرح میکنند، که به انحاء مختلف رئیس جمهور کشور این پارادایم را بیان کرده است چرا که او احساس میکند رفع مشکلات زیستی، آب، معیشتی و اقتصاد و … در اجرای برجام است.

وی افزود: در پارادایم فکری دولت در هشت سال گذشته، تعامل و ارتباط با دنیا مطرح نیست، فقط ارتباط و تعامل با غرب مطرح است. در این پارادایم فکری، دیگر اولویت شما ارتباط با کشورهای همسایه نیست، حل کردن مشکل کالاهای دپوشده در گمرک ها نیست و دست به خود تحریمی می زنیم.

طغیانی با اشاره به برخی از مشکلات صادرکننده ها و واردکنندگان و موانعی که برسر راه تولیدکنندگان وجود دارد، گفت: پارادایم حاکم براین موضوع بوده که وارد کردن کالا را بر تولید در داخل کشور اولویت قرار می داده است.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: رویکرد سیاست های جهاد کشاورزی در این پارادایم فکری حاکم بر اقتصاد کشور بر اقتصاد مقاومتی نیست و از این بابت میزان وابستگی ما به خارج بیشتر شده است.

وی ابراز کرد: براین اساس دشمن پارادایم فکری حاکم بر اقتصاد کشور را آموخته و این چون لو رفتن نقشه عملیات پیش از برگزاری عملیات در جنگ است.

نماینده مردم اصفهان خاطرنشان کرد: تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور این است که نقطه مختصاتی این پارادایم باید به داخل کشور به جای خارج باشد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس  افزود: پارادایم فکری اقتصاد مقاومتی، راه حل بی اثرکردن تحریم ها و رفع موانع  و مشکلات اقتصادی است که دراین پارادایم تولید محور قرار میگیرد و نامگذاری سالها توسط رهبری براین اساس بوده است.

وی تاکید کرد: یکی دیگراز مشکلات کشور تنظیم و ساماندهی کانال های توزیعی متناسب با هر فرد جامعه است، باید مسیر توزیعی مشخص برای هر فرد برای دریافت محصولات و کالاهای اساسی مشخص شود تا مانع از صف های طولانی شود.

طغیانی ادامه داد: تغییر در عرصه ریاست جمهوری برای تغییر پارادایم فکری حاکم بر حل مسائل اقتصادی کشور لازم و ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =