حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

دریافت مقالات تخصصی از اساتید حوزه برای کنگره اصفهان و توسعه ملی

حجت الاسلام جلالی:

حجت الاسلام و المسلمین جلالی گفت: طبق فراخوان اعلام شده بالغ بر ۲۴ مقاله تخصصی در زمینه تحکیم باورها و فرهنگ دینی از سوی اساتید حوزوی و نهادهای حوزوی استان به دبیرخانه ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن جلالی، دبیر کمیته تحکیم باورهاو فرهنگ دینی کنگره توسعه ملی از برگزاری نخستین کنگره استان اصفهان و توسعه ملی در روزهای ۲۲ تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۰ با محوریت دانشگاه صنعتی اصفهان خبر داد. دریافت مقالات

وی تصریح کرد: اصفهانِ پرتلاش امروز در مسیر پر افتخار تاریخ خود، همواره پیشرو و مددرسان توسعه علمی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، هنری، دینی و فناوری بوده  و این تجارب تاریخی، الگوی مناسبی برای کسانی است که مایلند در مسیر درستی از توسعه گام بردارند.

دبیر کمیته تحکیم باورها و فرهنگ دینی کنگره توسعه ملی  افزود: امیدواریم گام اول این کنگره با نگاهی به گذشته و آنچه اتفاق افتاده، بتواند راهکارهای مناسبی برای کسانی که هدایتگر مسیر مدیریت در این استان هستند، فراهم آورد.

وی ادامه داد: نخستین کنگره «استان اصفهان و توسعه ملی؛ چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌رو» به همت استانداری اصفهان و میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌گردد که ایجاد شبکه‌ای منسجم از دانشمندان، هنرمندان، مدیران، خیرین و فناوران استان در جهت هم‌افزایی برای توسعه ملی، معرفی نخبگان و افراد برجسته استان اصفهان و حمایت از آن‌ها، ایجاد همبستگی میان نخبگان استان به دور از سلایق و نگرش‌های فردی و گروهی، به‌کارگیری قابلیت‌های فرهنگی استان در جهت وحدت ملی و استفاده از ایده‌ها، دانش و تفکرات نسل جوان در جهت بهبود وضعیت استان و توسعه کشور از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

حجت الاسلام جلالی عنوان کرد: در نخستین کنگره استان اصفهان و توسعه ملی ۱۳ کمیته تخصصی از جمله مدیریت، اقتصاد و بهره‌وری، عمران و آبادانی، توسعه خدمات و گردشگری، تحکیم باورها و فرهنگ دینی، توسعه علمی، صنعت و فناوری، توسعه کشاورزی و منابع طبیعی، توسعه پایدار سلامت، هنر، معماری و شهرسازی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، ورزش و جوانان، آب و محیط زیست، فرهنگ، هنر و رسانه مشخص شده است. دریافت مقالات

دبیر کمیته تحکیم باورهاو فرهنگ دینی کنگره توسعه ملی  اذعان کرد: این کنگره در تاریخ ۲۲-۲۴ تیرماه به صورت مجازی برگزار می‌گردد و تلاش خواهد شد محتوای مناسبی در قالب‌های مختلف تهیه و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. ارائه نشست‌های متعدد توسط سخنرانان کلیدی، موزه-نمایشگاه، مقالات سفارشی، فراخوان مقالات پژوهشی، مصاحبه با پیشکسوتان و صاحب‌نظران رشته‌های مختلف از جمله برنامه‌های این کنگره می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد اعضای کمیته تحکیم باورها و فرهنگ دینی ۶نفر بوده که شامل حجت الاسلام و المسلمین سید احمد سجادی(مسئول مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه استان اصفهان)، حجت الاسلام و المسلمین مهدی نیلی پور(مدیر بنیاد مهدویت و آینده پژوهی)، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی(مسئول دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم – شعبه اصفهان)، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا بهرامی(مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان)، حجت الاسلام و المسلمین منصور فرجی(مدیر حوزه علمیه کاشان) است.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی گفت: طبق فراخوان اعلام شده بالغ بر ۲۴ مقاله تخصصی در زمینه تحکیم باورها و فرهنگ دینی از سوی اساتید حوزوی و نهادهای حوزوی استان به دبیرخانه ارسال شده است.

وی در پایان ابراز کرد: بر اساس اعلام مسئولین کنگره، روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه از ساعت ۱۴الی ۱۶ بعد ظهر سخنران هایی از سوی کمیته تحکیم باورها و فرهنگ دینی همچون آیت الله مقتدایی، دکتر محمد  علی رضایی و  رضا مختاری مدیر مؤسسه کتاب‌شناسی شیعه  پیش بینی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 8 =