حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

جذب مبلغین جدید مدارس امین در اصفهان

حجت الاسلام قربانی:

حجت الاسلام قربانی گفت: طلاب و روحانیون جهت جذب به عنوان مدارس امین در مصاحبه شفاهی مورد ارزیابی داوران در عرصه های مختلف چون مباحث تربیتی، مسائل اجرایی و توانایی عملی افراد، بحث روانشناسی مبلغ و مهارت های فضای مجازی مبلغین قرار می گیرند.

حجت الاسلام حجت قربانی، مسئول واحد تبلیغ  و آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: طی فراخوانی که اعلام شد در مدت قریب به ۲۵ روز ثبت نام طرح جذب مدارس امین برای سال تحصیلی آینده انجام گرفت.

وی بیان کرد: حدودا ۳۱۳ نفر در سامانه مربوطه برای جذب به عنوان مبلغ مدارس امین ثبت نام کردند که به علت وجود شرط سنی حداکثر ۳۰ سال، بسیاری از افراد پالایش شده اند.

مسئول واحد تبلیغ  و آموزش های کاربردی حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: در ادامه روند، از افراد ثبت نام کننده یک تست شخصیت MMPI انجام  و در مرحله نخست، پالایشی صورت گرفت و افرادی که در نتایج نهایی مرحله نخست مورد قبول قرار گرفته اند، برای مصاحبه حضوری دعوت شدند.

وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون جهت جذب به عنوان مدارس امین در مصاحبه شفاهی مورد ارزیابی داوران در عرصه ها ی مختلف چون مباحث تربیتی، مسائل اجرایی و توانایی عملی افراد، بحث روانشناسی مبلغ و مهارت های فضای مجازی مبلغین قرار می گیرند.

حجت الاسلام قربانی خاطرنشان کرد: افرادی که در این مرحله توسط داوران مورد قبول قرار می گیرند، به مرحله دوره آموزشی و سپس آزمون عملی  شامل مباحث کلاس داری خواهند رفت و هر آن کس از مبلغین برادر و خواهر که موفق به کسب نمره  قبولی از همه مراحل شوند، سال آینده  به عنوان مبلغ مدارس امین به کار گرفته می شوند.

وی تاکید کرد: هر ساله مبلغین مدارس امین مورد ارزیابی و پالایش قرار می گیرند و در صورت عملکرد ضعیف، از لیست خارج و افراد جدید جایگزین می شوند.

مسئول واحد تبلیغ  و آموزش های کاربردی  حوزه علمیه اصفهان افزود: علاوه بر شرط سنی حداکثر ۳۰ سال، شرایطی همچون اتمام پایه ۶، اشتغال به پایه ۸ و تاهل از دیگر شرایط جذب مبلغین مدارس امین است.

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 6 =