حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برپایی شعائر دینی و مجالس عزای حسینی از مهمترین موارد امر به معروف است

حضرت آیت الله علوی گرگانی:

حضرت آیت الله علوی گرگانی گفت: از جمله مهمترین موارد امر به معروف برپایی شعائر دینی و مجالس عزای حسینی با رعایت موازین بهداشتی و دستورات مسؤولین امر است.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با صدور پیامی به مناسبت حلول ماه محرم الحرام ١۴۴٣ به برپایی مجالس عزداری حسینی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تأکید کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

 به این شرح است:

باسمه تعالی

قال الله تبارک و تعالی «الذین ان مکنّاهم  فی الارض اقاموا الصلاه و اتوا الزکاه  و امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر »

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و غلبه راه حق بر مسیر باطل است.

دهه اول محرم زمینه ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.

از جمله مهم ترین موارد امر به معروف و نهی از منکر برپایی شعائر دینی و مجالس عزای حسینی علیه السلام با رعایت موازین بهداشتی و دستورات مسئولین امر است که می‌تواند مقدمه ای برای احیای ارزشهای دینی و آگاهی دادن جامعه نسبت به مبارزه با منکرات است.

اینجانب به آحاد مؤمنین مخصوصا جوانان عزیز توصیه میکنم که نسبت به عزاداری و احیای ارزشهای دینی در جامعه کوشا بوده و مسئولین مربوطه نیز در این جهت تلاش کنند.

منکراتی همچون تجمل گرایی، فساد، پولشویی، رشد بی حجابی و پوششهای نامناسب، رشوه، ربای بانکی و غیر بانکی، رشد سبک زندگی غربی، بی عفتی در حال رشد در فضای مجازی و حقیقی، بی عدالتی و تبعیض، اسراف منابع، عدم توجه کافی به حفظ محیط زیست، گسترش فضای تهمت زنی و شایعه پراکنی در برخی رسانه ها،  تماما مصداقهای بارز  منکر است و باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی و نهی از منکر جلوی رشد آن گرفته شده و با برنامه ریزی دقیق و مستمر و مدیریت شده مسئولان امر و حمایت و تشویق ناهین از منکر در مسیر تحقق جامعه الهی قدم برداریم.

امید است خداوند متعال زمینه هدایت جامعه به سمت تعالی اسلامی و دینی و فرج برای مستضعفین را فراهم نماید.

 

 

 

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + ده =