حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

گردهمایی معاونین آموزش مدارس علمیه حوزه اصفهان برگزار شد / امور آموزشی به مدارس علمیه سپرده شود

حجت الاسلام خطاط:

حجت الاسلام والمسلمین خطاط با بیان اینکه لازم است کارها به مدارس واگذار شود، گفت: از مهمترین زیر ساخت ها، اعتماد سازی است، منظور از اعتماد سازی آن است که تمام ثبت ها با سندها برابری کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبد الامیر خطاط در گردهمایی معاونین آموزش مدارس علمیه حوزه علمیه اصفهان عنوان کرد: به دلیل کثرت مراجعه طلاب به مرکز، فرصت پرداختن به کار های اصلی از بین می رود، مقتضی است کارهای طلاب را تنها از طریق اتوماسیون پیگیری نمایید و به هیچ وجه به مرکز ارجاع نشود و در صورت عدم دریافت پاسخ نهایی پس از ۴۸ ساعت، نامه برای معاونت ارسال گردد.

وی افزود: تشکیل کمیسیون تنها راه تصمیم گیری برای درخواست هایی است که با آیین نامه منافات دارد، همچنین اساتید لمعه باید نسبت به تبیین نکات اصولی اقدام نمایند.

معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: اسم طلاب پذیرشی در سال های گذشته، بصورت انفرادی به مدارس ارسال می شد، اما امسال در صورتی که به حد نصاب رسیدند، بصورت لیستی به مدارس معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه لازم است کار ها به مدارس واگذار شود، گفت: از مهمترین زیر ساخت ها، اعتماد سازی است، منظور از اعتماد سازی آن است که تمام ثبت ها با سندها برابری کند، امسال برای مدارسی که اعتماد سازی کرده اند کمسیون بدون حضور نماینده مرکز تشکیل می شود.

حجت الاسلام خطاط افزود: کلاس ها باید به تعداد جلسات کامل تعیین شده از سوی معاونت آموزش مرکز مدیریت، برگزار گردد، در صورتی که محدوده درس توسط استادی زودتر  انجام شود و این امر با ارسال نامه به مرکز اعلام شود، از طلاب این کلاس امتحان پایانی گرفته می شود.

وی افزود: درس قرآن پایه یک ۵ واحد می باشد، ۲ واحد آموزشی و ۳ واحد تمرینی، لذا طلاب می بایست محدوده تعیین شده را با صوت منشاوی تمرین کنند و در کلاس به استاد ارائه نمایند، در هر روز تمامی طلاب باید روخوانی داشته باشند.

در ادامه این جلسه، برخی از معاونین آموزش مدارس به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

مسئولان  معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه اصفهان پس از پاسخ‌ به سؤالات و ابهامات معاونان آموزش مدارس، به بیان نکاتی از جمله اینکه برای هر یک از دروس تمهدیه، لمعه، اصول، حلقات و… در سامانه به‌صورت مجزا کد جدید تعریف شده‌، لذا جهت انتخاب واحد دقت شود؛ ثبت اشتغالات پس از اصلاح انتخاب واحدها انجام خواهد شد. ثبت نمرات طلاب انتقالی از قم و مشهد پس از تخصیص کد اصفهان صورت خواهد گرفت و طلابی که شرایط ارتقائی دارند پس از امتحانات جبرانی بررسی و مانند سال گذشته در سامانه سدید بارگذاری خواهند شد و می‌توانید برای آنان تا سقف ۱۰ واحد به‌شرط اینکه در مدرسه درس موردنظر ارائه می‌شود، انتخاب واحد گردد، پرداختند.

 

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 3 =