حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برگزاری دومین دوره تابستانه توانمندسازی مبلغین مدارس امین اصفهان + تصاویر

حجت‌الاسلام مؤمنی:

حجت‌الاسلام مؤمنی گفت: بر اساس ضرورت شرایط، دومین دوره توانمندسازی مبلغین مدارس امین با محوریت کلاس‌داری و ارتباط‌گیری به مدت یک هفته و ۳۰ ساعت آموزشی برای ۱۲۰ نفر از مبلغین آغاز شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی پیرامون ضرورت آموزش دین‌داری به نسل نوجوان، اظهار کرد: آموزش دین‌داری به نسل نوجوان در سطح مدارس آموزش‌وپرورش از این منظر که دین‌داری باعث ارتقای فضای اخلاقی مناسب می‌شود، ضرورت دارد.

وی بیان کرد: آموزش صحیح دین در زمان مناسب به نسل نوجوان مانع از تشکیل انحرافات در جوامع خواهد و از بروز خیلی از معضلات و ناهنجاری‌ها ممانعت می‌شود، بهترین زمان برای انتقال این مفاهیم و آموزش‌ها فرصت نوجوانی و مدارس آموزش‌وپرورش است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: براساس این ضرورت، مبلغین مدارس امین باید توانمندی لازم را در ابعاد مختلف چون فضای مجازی، تخصص تولید محتوا، مباحث گرافیکی و نحوه ارتباط‌گیری مؤثر و کارآمد داشته باشند.

وی افزود: طلبه‌ای که امروز نتواند حضور مؤثر و کارآمد در فضای مجازی داشته باشد، خواه‌ناخواه مناسب مدارس امین نیست و کارایی لازم را نخواهد داشت و باید در فضاهای دیگری تبلیغ کند.

حجت‌الاسلام مؤمنی عنوان کرد: اولین دوره توانمندسازی مبلغین مدارس امین حوزه علمیه اصفهان، تابستان امسال تحت دوره توانمندسازی مبلغین در فضای مجازی برگزار شد و در حال حاضر دومین دوره آموزشی توانمندسازی با محوریت ارتباط‌گیری مؤثر برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: این دوره به مدت یک هفته و ۳۰ ساعت آموزشی در دو نوبت صبح و عصر با حضور اساتید مختلف و برای ۱۲۰ نفر از مبلغین خواهر و برادر برگزار می‌شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: آشنایی با نحوه کلاس‌داری، آشنایی با روش‌های ارتباط‌گیری با نوجوان و ارتباط مؤثر با کادر آموزشی مدارس و در کل انتقال تجربیات مبلغین با یکدیگر از جمله سرفصل‌های آموزشی این دوره توانمندسازی است.

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 19 =