حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

تاکید آیت الله العظمی مکارم بر بازشناسی اصول و مبانی جهاد و مقاومت

حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

ضروری است که متولیان و سیاست‌گذاران فرهنگی کشور به‌ویژه مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به بازشناسی اصول و مبانی این جهاد و مقاومت اهتمام بیشتری ورزند و این فرهنگ و آگاهی را به نسل‌های آینده منتقل کنند تا روحیه جهاد و دفاع و ایثارگری همیشه جاویدان و در سایه آن امنیت و آرامش پیوسته پاینده بماند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پیامی به همایش سراسری تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت، بر اهتمام بیشتر برای انتقال ارزش هایی همچون اصول و مبانی دفاع مقدس به نسل جوان تاکید کردند.

متن پیام این مرجع تقلید به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا
و صلی الله علی محمد و آله الطیبین الطاهرین

قبل از هر چیز از برگزارکنندگان این محفل باشکوه و سراسری و حضور پیشکسوتان سال‌های حماسه و ایثار، خانواده‌های معظم شهداء، جانبازان، آزادگان، ائمه محترم جمعه و جماعات، مقامات لشکری و کشوری، مسؤولان استانی و دیگر عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

این مراسم که به پاسداشت و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت جهاد و مقاومت برگزار می‌شود یادآور حماسه‌ای بزرگ و بی‌مانند در تاریخ معاصر است که همه آن را به عنوان دفاع مقدس می‌شناسند. در طول این دوران، سخت‌ترین تحریم‌ها بر ایران تحمیل شد، اما این تحریم‌های سخت و بی‌سابقه هرگز نتوانست خللی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی ایجاد کند.

طلایه داران این دوران مقدس و شکوهمند پیشکسوتانی هستند که السابقون الأولون به شمار می‌آیند و بی‌تردید حماسه‌های غرورآفرین آنان در طول هشت سال دفاع مقدس نمونه بارز و روشنی از تأسی و الگوپذیری از نهضت امام حسین (ع) بوده است. از این رو تکریم و تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس ادای دینی به یادگاران سرافراز آن دوران پر افتخار است. درود خداوند بر آنان که توانستند از این آزمون دشوار سربلند بیرون آیند.

ضروری است که متولیان و سیاست‌گذاران فرهنگی کشور به‌ویژه مسؤولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به بازشناسی اصول و مبانی این جهاد و مقاومت اهتمام بیشتری ورزند و این فرهنگ و آگاهی را به نسل‌های آینده منتقل کنند تا روحیه جهاد و دفاع و ایثارگری همیشه جاویدان و در سایه آن امنیت و آرامش پیوسته پاینده بماند.

در پایان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را تبریک عرض نموده و یاد و خاطره همه ایثارگران، جانبازان و رزمندگان اسلام را گرامی می‌دارم و به روان پاک شهداء درود می‌فرستم و مجدداً از تمام برگزار کنندگان این همایش پرجلال و شکوه و همه حاضران تشکر می‌کنم و توفیق همگان را از درگاه باری تعالی مسألت دارم.

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =