حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برای زدن ماسک تذکر داده می‌شود، ولی به حجاب که می‌رسیم زبان‌ها بسته می‌شود

آیت‌الله مهدوی:

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: موضوعی که خیلی نگرانش هستم، دِینی هست که شهدا به گردن ما دارند، متأثر می‌شوم وقتی مادر شهیدی به من می‌گوید به دلیل وضعیت اسف‌بار شهر (حجاب‌های نامناسب) از منزل بیرون نمی‌آیم.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در دیداری که سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس با این عالم به‌منظور تجلیل داشتند، با اشاره به چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا، جانبازان و ایثارگران خاصه شهدای روحانی، اظهار کرد: جنگ خسارت‌های زیادی برای کشور داشت و جوان‌های برومندی را از ما گرفت، اما از طرفی منفعت‌های فراوانی هم داشت که امام راحل به آن اشاره داشتند و آن شامل تحولی بود که برای جوانان در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل حاصل می‌شد.

وی تاکید کرد: در این جبهه‌ها رزمندگان جان خود را در معرض خطر می‌دیدند و خود را آماده رفتن کرده بودند، براین اساس روح این رزمنده‌ها خدایی شده بود.

امام‌جمعه موقت اصفهان در ادامه خاطره‌ای از رزمنده روحانی دوران دفاع مقدس تعریف کرد مبنی بر اینکه در والفجر ۸ طلبه‌ای اصراری بر جلو رفتن داشت، ولی فرمانده از من خواست با این طلبه صحبت کنم که از این تصمیم صرف‌نظر کند، من جلو رفتم و از او خواستم از رفتن به جلوی جبهه‌ها منصرف شود، آن طلبه در اصفهان نیز پای درس ما می‌آمد، به دلیل احترام به ما قبول کرد، ولی اشتیاق این طلبه برای رفتن و جنگیدن اصلاً قابل وصف نبود.

رعایت حجاب و پشتیبانی ولایت مطالبه شهدا است

وی با بیان اینکه گاهی این اشتیاق و حال و هوای آن روز طلاب جوان و رزمندگان را در ذهنم مرور می‌کنم و با وضع فعلی شهری که مقایسه می‌کنم، به حال آن روزها حسرت و افسوس می‌خورم، گفت: اگر حال و هوای جنگ و جبهه‌های دفاع مقدس برای مردم گفته شود، این وضعیت پوششی حجاب بانوان سطح شهر این‌چنین نبود.

آیت‌الله مهدوی عنوان کرد: تنها ایرادی که مسلمانان خارج از کشور به ما می‌گیرند وضعیت نامناسب حجاب بانوان و دختران است، متأسفانه وضعیت مطلوبی در امر حجاب نداریم و کسی هم تذکر نمی‌دهد، در امور مختلف چون زدن ماسک تذکر داده می‌شود ولی به امر دین که می‌رسیم زبان‌ها بسته می‌شود.

وی متذکر شد: گرامیداشت وزنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا به‌صورت عملی این است که ببینیم وظیفه عملی ما در حال حاضر چیست، آیا فقط تجلیل ظاهری است؟

عضو خبرگان رهبری ابراز کرد: اغلب شهدای روحانی که ما می‌شناختیم در جریان زندگی خود، ایثارهای جدی داشتند، با اخلاص عمل می‌کردند و بااخلاق رفتار می نمودند.

وی عنوان کرد: برخی وصایا و نامه های این شهدا، چون یک کتاب است که باید دقیق به آن نگریست.

آیت‌الله مهدوی در ادامه به بیان خاطرات خود از شهدای روحانی رفیق خود پرداخت و گفت: تحول های غریب وعجیبی در بین جوانان حاصل شده بود، امروز متأسفانه از اهداف شهدا فاصله گرفته ایم و کمتر در منبرهای خود، خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را نقل می کنیم.

وی افزود: چیزی که خیلی نگرانش هستم، دِینی هست که شهدا به گردن ما دارند، متاثر می شوم وقتی مادر شهیدی به من می گوید به دلیل وضعیت اسف‌بار شهر (حجاب‌های نامناسب) از منزل بیرون نمی‌آیم.

استاد حوزه با بیان اینکه شهید وشهدا نیاز به تجلیل ما ندارند، اذعان داشت: خیلی از افراد بودند که وجود نازنین آمام راحل را درک نکردند وبعد از رحلت امام به دنیا آمدند، همان مدافعین حرم که کمتر از شهدای دفاع مقدس نیستند و در گمنام زندگی می کنند.

وی خطاب به جوانان گفت: گرچه وضعیست جامعه از لحاظ بی بندو باری و گناه اسف‌بار است، ولی راه کمال هیچگاه بسته نیست و راه باز است.

آیت‌الله مهدوی با یادآوری اربعین حسینی گفت: اغلب شهدای کربلا جوان هستند و اکثرا زمان رسول الله را درک نکرده اند، ولی چون عاشق اباعبد الله الحسین بودند، در این راه به شهادت رسیدند، چون نافع ابن هلال از یاران امام حسین (ع) که تیر انداز ماهری بود و از سالهای قبل خودر ا برای روز کربلا آماده بود، مطالعه زندگی نامه آن قابل توجه است.

وی اظهارداشت: جوانان بدانید در همین دوران اسف‌بار که خیلی ها اشتباهات، خطاها و گناهانی دارند اگر وصل به امامت ولایت بودید، به کمال خواهید رسید.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: مدیریت شهرداری گذشته اصفهان، ترویج فحشا انجام داد و این کار با توبه حل نخواهد شد، چرا که آنها موسس یک ظلم شدند که تا ابد هست.

وی خاطرنشان کرد: جوانان بدانند درهمین شرایط اگر ایمان خود را قوی، اخلاق خود راخوب و سوم عمل صالح انجام دهید، قطعا یار امام زمان (عج) خواهد شد.

 

 

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =