حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

آقایان مسئول همیشه خدا را در نظر بگیرید

آیت الله طباطبایی‌نژاد:

امام جمعه اصفهان، در جلسه هماهنگی بزرگداشت ۱۳ آبان، گفت: باید به آقایانی که سر کار هستند بگوییم همیشه خدا را در نظر بگیرید و در بیت‌المال نیفتید و تا آخرین نفس به وظیفه خود عمل کنید.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، شب گذشته در جلسه هماهنگی بزرگداشت ۱۳ آبان و ۲۵ آبان در اصفهان با تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: آبان ، ماهی پر از مصائب مختلف است، اما مصائبی است که میوه شیرین داده است.

وی بیان کرد: روز اول آبان روز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی(ره) است، بعد از آن هشتم آبان شهادت آن نوجوان ۱۳ ساله و۱۳ آبان عده‌ای از عزیزان‌مان در دانشگاه به شهادت رسیدند و ۲۵ آبان نیز سالروز تشییع با شکوه بیش از ۳۷۰ شهید در اصفهان است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ارزش‌های ۲ نوع حکومت انبیا و طاغوت با یکدیگر متفاوت است، توضیح داد: در حکومت انبیا انسانیت، وحدت، مهربانی، محبت و رشد انسان وجود دارد و به خود انسان‌ها قیمت داده می‌شود اما در حکومت های طاغوتی انسانهایی که مال و قدرت بیشتر دارند ارزشمندند.

وی، تشکیل جمهوری اسلامی را در راستا و ادامه حکومت انبیا دانست و افزود: تشکیل و اداره حکومت الهی نیاز به تحمل سختی ها و مقابله با دشمنان دارد و ماندن بر اعتقادات و تحمل این دشواریها ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: در راه اسلام و نابودی حکومت طاغوت و تشکیل حکومت اسلامی مصائبی همچون شهادت دانشجویان و جوانان و نوجوانان عزیز این دیار با اینکه مسئله ای تلخ است ولی اثرات و ثمرات آن، هم برای خودشان و هم برای افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند شیرین است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن مطرح کرد: قرآن به مبارزین و مجاهدین می‌گوید همان‌طور که شما سختی می‌کشید در مقابل شما هم این سختی‌ها را می‌کشند، اما فرق این است که شما عوض دارید و آنها ندارند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: اخراج آمریکا بعد از خروج شاه از کشور که در ۱۳ آبان انجام شد به گفته ‌امام(ره) انقلاب دوم بود، زیرا در غیر این صورت آمریکا مثل عراق هر روز در امورات کشور دخالت می کرد و این مسئله با حکومت اسلامی در تضاد بود.

وی به ۲۵ آبان و تشییع تعداد زیادی از شهدای اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: این روز به حق روز حماسه و ایثار اصفهان نامیده شده و این واقعه نیز همانگونه که واقعه ای تلخ بود اما در عین حال میوه آن شیرین بود.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: ما در زمانی قرار داریم که مقدمات ظهور حضرت مهدی(عج) را پیش می بریم و اگر با این نیت پیش برویم و بمیریم شهید در راه امام زمان(عج) خواهیم بود.

وی با تأکید بر انتقال دستاورد ها و روحیه انقلاب به نسل جدید گفت: قدم‌های خوبی که برای انقلاب برداشته شده است که باید این دستاوردها و روحیات انقلابی را به نسل جدید انتقال دهیم و اگر نگوییم، جای ظالم و مظلوم عوض خواهد شد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد خطاب به مسئولان خاطرنشان کرد: شاید خدا ما را مثل زمان پیامبران امتحان نکند، اما باید به آقایانی که سر کار هستند بگوییم همیشه خدا را در نظر بگیرید و در بیت‌المال نیفتید و تا آخرین نفس به وظیفه خود عمل کنید.

 

 

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =