حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مشکلات فرهنگی شهرستان نائین بررسی شد

جلسه هم‌اندیشی برای رفع مشکلات فرهنگی شهرستان نائین با حضور امام‌جمعه شهرستان و دبیر ستاد امربه‌معروف شهرستان در مدرسه علمیه آیت‌الله نائینی(ره) برگزار شد.

جلسه‌ هم‌اندیشی رفع مشکلات فرهنگی شهرستان نائین با حضور امام‌جمعه، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و روحانیون شهرستان، در مدرسه علمیه آیت‌الله نائینی(ره) برگزار شد.

حجت الاسلام سجادی، امام‌جمعه نائین از عدم قبول مسئولیت فرهنگی توسط برخی از دستگاه‌های دولتی گلایه کرد و گفت: حواله کردن مشکلات به دیگران به یک امر نهادینه در بین سازمان‌ها تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام سجادی خاطر نشان کرد: در افکار عمومی مرفه بودن روحانیت مطرح است و این دروغ با اهداف خاصی از سوی برخی درحال شیوع است، این در حالی است که روحانیت از هیچ ارگان دولتی حمایت مالی نمی شود و درآمد طلاب از طریق شهریه ناچیز طلبگی و فعالیت های فرهنگی و تبلیغی است که در قیاس بودجه ها و حقوق های دیگر اقشار جامعه بسیار ناچیز نیست.

در ادامه، حجت‌الاسلام  شفیعی، مدیر مدرسه  آیت‌الله نائینی(ره) گزارشی از فعالیت های این مدرسه ارائه داد و افزود: اهدای یک دستگاه کپسول اکسیژن به بیمارستان حشمتیه، ضد عفونی کردن معابر بویژه در مناطق روستایی، ملاقات های مکرر با بیماران کرونایی در مناسبت های مختلف و خداقوت به کادر درمان بیمارستان و اورژانس، رایزنی و اعلام آمادگی برای تغسیل و تدفیناموات کرونایی، تهیه ی بسته های معیشتی و توزیع بین نیازمندان، تامین مربی و سرگروه های حلقه های صالحین بسیج، آموزش و بکارگیری هادیان سیاسی در ایام انتخابات، اعلام آمادگی ارتباط با دانش آموزان در شبکه شاد با صلاحدید اداره آموزش و پرورش شهرستان از جمله اقدامات صورت گرفته توسط طلاب مدرسه است.

در ادامه سرهنگ الیاسی زاده، دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان به ایراد سخن پرداخت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نائین خاطرنشان کرد: در عرصه بازسازی خانه های قشر محروم و ضعیف جامعه، کمک به راه اندازی کارگاه های قالیبافی، نصب پنل های خورشیدی در پشت بام های خانواده های تحت پوشش کمیته حضرت امام (ره) و بهزیستی و دیگر کارهای عمرانی آماده ی ارائه ی خدمات هستیم.

وی پیشنهاد داد که هر ماه یک مرتبه با روحانیون شهرستان جلسه داشته باشند تا بیشتر از وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان آگاه شوند و در نتیجه تبادل نظر در رابطه با رفع مشکلات راحت تر صورت پذیرد.

حوزه علمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + بیست =