حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

راه های ایجاد صمیمیت در زندگی

حجت‌الاسلام محمدی:

زن و شوهر باید برای یکدیگر «ماه» باشند، میم آن به معنای داشتن «محبت» است، الف آن به معنای «احترام» است که زن و شوهر باید در مورد یکدیگر احترام متقابل قائل باشند، چون احترام منجر به احترام می شود. «ه» هم به معنای «همدلی» است.

حجت الاسلام غلامرضا محمدی در جلسه اخلاقی که در مدرسه علمیه امام حسین شهرستان شهرضا، با موضوع «خانواده» برگزار شد، اظهار کرد: نوع نگاه ما به زندگی باعث می شود اختلاف داشته باشیم و اختلاف نظر منجر به دعوا بین زن و شوهر می شود.

وی افزود: یکی از دلایل مهمی که منجر به ایجاد و گسترش اختلافات می شود. این است که در خانواده خوب حرف نمی‌زنیم و یا اینکه مهارت گفتمان صحیح را نیاموخته ایم و نمی توانیم در هنگام صحبت کردن تمام جوانب مدنظر قرار دهیم.

استاد حوزه با بیان اینکه اگر ما نتوانیم صمیمیت را در زندگی ایجاد کنیم با مشکل مواجه می شویم، به بیان راه های ایجاد صمیمیت در زندگی زناشویی پرداخت و تصریح کرد:اصل «پذیرا بودن یکدیگر در زندگی زناشویی» از مهمترین راه های ایجاد صمیمیت در زندگی زناشویی است، اینکه زن و شوهر یکدیگر را آنگونه که هستند بپذیرند.

حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: زن و شوهر، باید برای یکدیگر «ماه» باشند، میم آن به معنای داشتن «محبت» است، الف آن به معنای «احترام» است که زن و شوهر باید در مورد یکدیگر احترام متقابل قائل باشند، چون احترام منجر به احترام می شود. «ه» هم به معنای «همدلی» است.

وی در پایان، کتاب «۱۲۱ خاطره از سیره بزرگان دین» را معرفی کرد و گفت: در این کتاب خاطراتی از سیره بزرگان دین به ویژه در زمینه ارتباط با همسر و خانواده نقل شده است و پیامبر اکرم(ص) نیز در روایتی می فرماید «خوش اخلاقی و قدر دانی از زحمات همسر رزق را زیاد می کند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + یازده =