حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

مدرسه علمیه ای با ۱۴۵ شهید طلبه و روحانی

حجت الاسلام خطاط:

از میان ۳ هزار طلبه حوزه علمیه اصفهان در زمان دفاع مقدس، ۷۰۰ نفر شهید شدند که قریب به ۱۴۵ شهید در مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ تحصیل می کردند.

حجت الاسلام عبدالامیر خطاط، عصر امروز در یادواره ۱۴۵ شهید مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ اصفهان اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این یادواره، از کتابی رونمایی خواهیم کرد که اشاره ای هرچند مختصر به زندگی ۱۴۵ شهید طلبه و روحانی این مدرسه دارد.

وی بیان کرد: برای تهیه این کتاب زحمات بسیار فراوانی قریب به هفت سال کشیده شده است، چرا که اطلاعات کافی از شهدای طلبه در دسترس نبود و حتی در برخی از موارد آدرس اسکان والدین شهدا تغییر پیدا کرده بود و یا والدین شهدا در قید حیات نبودند.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) چهارباغ اصفهان با بیان اینکه بیشتر تعداد شهدای طلبه روحانی حوزه علمیه اصفهان متعلق به این مدرسه است، گفت: از میان ۳ هزار طلبه حوزه علمیه اصفهان در زمان دفاع مقدس، ۷۰۰ نفر شهید شدند که قریب به ۱۴۵ شهید در این مدرسه تحصیل می کردند.

وی بیان کرد: شهید آیت الله صدوقی، شهید سردار حبیب اللهی از جمله شهدایی هستند که در این مدرسه علمیه تحصیل و تدریس می‌کردند و آخرین شهیدی که در این مدرسه تشییع شد، شهید مدافع حرم شهید حجت الاسلام قنبری بود که در سامرا شهید شد.

حجت الاسلام خطاط اظهار کرد: به پاس تکریم مقام شهدای این مدرسه، یادمانی از ۱۴۵ شهید طلبه و روحانی در حیاط مدرسه ساخته شده است.

وی افزود: علاوه بر شهدای طلبه و روحانی این مدرسه که در دفاع مقدس جان خود را فدا کردند، به گواه تاریخ قریب به ۲۸۰ طلبه این مدرسه در زمان حمله محمود افغان کنار جوی مدرسه سر بریده شده اند و تاریخ جانسوزی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 9 =