حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

سه راهکار برای در امان ماندن از دام فتنه‌گران

آیت الله مهدوی:

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اگر انسانی بخواهد درگیر فتنه نشود، باید نگاهش به رهبر معظم انقلاب باشد و به صحبت‌های ایشان توجه کند؛ در فتنه سال۸۸ کسانی‌که به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دقت می‌کردند، دچار فتنه نشدند و فریب نخوردند.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در نشست مجازی طلاب و روحانیون اصفهانی، اظهار کرد: سالروز حماسه ۹ دی گذشت، اما دهه بصیرت و ولایت مطرح است که در این باب سه توصیه برای محفوظ ماندن از دام فتنه‌گران را بیان می‌کنم.

وی عنوان کرد: باید مواظب باشیم به هر لباس حقی، اطمینان نکنیم و بر این عقیده باشیم که باطن آن هم حق است، باید احتمال دهیم که شاید باطن آن فرد اشکال داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تفکر از بهترین ابزارهایی است که انسان می‌تواند از آن بهره ببرد تا فریب نخورد؛ در روایات متعدد آمده است که اگر تفکر کنید، بصیرت پیدا می‌کنید. امیرالمؤمنین «علیه‌السلام» می‌فرمایند: «أَفْکِرْ تَسْتَبْصِرْ»؛ یعنی اگر تفکر کنی، بصیرت پیدا می‌کنی.

آیت الله مهدوی اظهار کرد: اگر انسانی بخواهد درگیر فتنه نشود، باید نگاهش به رهبر معظم انقلاب باشد و به صحبت‌های ایشان توجه کند؛ در فتنه سال ۸۸ کسانی‌که به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دقت می‌کردند، دچار فتنه نشدند و فریب نخوردند.

وی ابراز کرد: کسانی‌که نگاهشان به ماهواره‌ها و صحبت‌های بیگانگان بود یا حتی در داخل به کسانی نگاه می‌کردند که در رأس فتنه قرار داشتند و مرتب اعلامیه می‌دادند و مردم را تحریک می‌کردند، از ولی‌فقیه دوران فاصله گرفتند و دچار فتنه شدند.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: اگر کسی تقوای الهی را رعایت کند، پروردگار در وجودش نوری می‌گذارد که با آن نور حقیقت اشیا را می‌بیند.

ایشان توضیح داد: کسانی‌که تقوا دارند، خداوند به آن‌ها فرقان عطا می‌کند، آیۀ ۲۹ سوره انفال است «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقاناً»؛ یعنی اگر با اختیار خودتان تقوا را رعایت کردید، خداوند فرقان را خارج از اختیارتان برایتان قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =