حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

برگزاری جلسه هم اندیشی معاونین تهذیب حوزه های علمیه/بررسی جزئیات کلاس های طرح رشد و تعالی طلاب

حجت‌الاسلام مؤمنی:

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه ما در پی اخلاق سازی در عرصه رفتارها هستیم، ابراز کرد: طرح رشد و تعالی و ارزیابی طلاب در برنامه‌های فرهنگی همراه با موضوعات آموزشی طلاب خواهد بود؛ لذا مصوب شد اجازه امتحان شفاهی پایه ۳و ۶ طلاب منوط به تاییدیه معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه گذاشته شد.

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی در نشست هم‌اندیشی معاونین تهذیب مدارس علمیه استان اصفهان اظهار کرد: ما سالیان سال دغدغه‌ای در امور فرهنگی داشتیم مبنی بر اینکه برنامه‌های فرهنگی هیچ ضمانت اجرایی نداشت.

وی با بیان اینکه ارزیابی شرکت طلاب در برنامه‌های فرهنگی از دغدغه‌های اصلی ما بود، گفت: یک سری هماهنگی‌هایی با معاونت آموزش حوزه علمیه اصفهان را در سال قبل انجام دادیم تا سازوکار ارزیابی مشخص شود که البته به تعطیلی مدارس و مجازی شدن کلاس‌ها متأثر از شیوه نامه کرونا برخورد کردیم.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: علی‌رغم اینکه حتی برخی از مدارس علمیه استان همت گماشتند و بعضی از برنامه‌های فرهنگی تحت قالب طرح رشد و تعالی را به‌صورت مجازی برگزار کردند ولی باز هم مطلوب ما نبود.

حجت‌الاسلام مؤمنی خاطرنشان کرد: معاونت تهذیب با تمام قوا و همه نیروهای خود، آماده خدمت‌رسانی به معاونین تهذیب در مدارس در امر یاری‌رسانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی طلاب است.

وی با بیان اینکه تقاضای ما از همه معاونین تهذیب در سطح مدارس علمیه این است که باید همه طلاب نسبت به برنامه‌های فکری اقناع و توجیه شوند، عنوان کرد: دوم آنکه طلاب باید بدانند رویه‌ها در امر مشارکت در امور فرهنگی با گذشته متفاوت شده است و سوم اینکه طلبه تا احساس نکند رفتار و منش او مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، هیچ‌گاه درصدد رشد، تعالی و اصلاح خود برنمی‌آید.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان اذعان کرد: طلبه‌ها نباید به این باور برسند که رفتار و منش و کردار او برای حوزه علمیه اصفهان مهم نیست و تنها می‌تواند به امر آموزشی توجه کند.

وی تأکید کرد: به‌طورقطع می‌توان با توجه به تغییر نسل‌ها ادعا کرد، در حوزه علمیه صرف حضور اساتید اخلاق در مدارس، دیگر اخلاق ساز نیستیم، چراکه قدرت فهم و بیان و فضای ذهنی طلاب جدیدالورود با گذشته بسیار متفاوت است.

حجت‌الاسلام مؤمنی خاطرنشان کرد: امروز همه ارگان‌ها و نهادها از جمله دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی هم منشور اخلاقی و رفتاری برای خود تعریف کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ما در پی اخلاق سازی در عرصه رفتارها هستیم، ابراز کرد: طرح رشد و تعالی و ارزیابی طلاب در برنامه‌های فرهنگی همراه با موضوعات آموزشی طلاب خواهد بود؛ لذا مصوب شد اجازه امتحان شفاهی پایه ۳و ۶ طلاب منوط به تاییدیه معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه گذاشته شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − پنج =