حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

شرکت ۴۶۰ نفر در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب و خانواده +تصاویر

حجت‌الاسلام مؤمنی:

حجت‌الاسلام مؤمنی از برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآن طلاب و خانواده طلاب با شرکت ۴۶۰ نفر در دو بخش خواهران و برادر برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه فجر، چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب و روحانیون حوزه علمیه استان اصفهان برای چهاردهمین سال متوالی برگزار شد.

وی بابیان اینکه هدف از برگزاری این دوره از مسابقات ارتقا و ترویج فرهنگ قرآنی، توجه به سبک زندگی قرآنی در بین طلاب و خانواده آن‌هاست، گفت: ایجاد انس و الفت در بین خانواده طلاب با محوریت قرآن کریم، ارج نهادن به فعالیت‌های قرآنی و تشویق نخبگان قرآنی حوزه‌های علمیه و شناسایی و معرفی استعدادهای برجسته قرآنی طلاب به مسؤولین حوزه و جامعه قرآنی از دیگر اهداف این برنامه بود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ۴۶۰ نفر اعم از خواهران و برادران شرکت کردند.

حجت‌الاسلام مؤمنی عنوان کرد: در بخش برادران مسابقات (طلاب و فرزندان پسر) در مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه استان اصفهان (چهارراه نقاشی ابتدای خیابان فلسطین کوچه ۱۴) و بخش خواهران مسابقات ویژه (همسران و فرزندان دختر) مدرسه علمیه درب کوشک خیابان طیب برگزار شد.

وی با بیان اینکه متسابقین در این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ یک جزء آزاد، تفسیر سوره حضرت محمد (صلوات‌الله‌علیه وآله) از تفسیر نور و از تفسیر المیزان، اذان و نقاشی قرآنی به رقابت پرداختند، گفت: در مسابقات امسال میزبان داوران بین‌المللی چون قارائی و داوران کشوری چون آقایان گوهری، خالصی، فقیه و سعادت نیا بودیم.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهاناظهار کرد: در مسابقات امسال با یک تفاوت نسبت به سال‌های گذشته، امتحان کتبی همزمان برای همه متسابقین برگزار شد، چراکه طبق قوانین چهاردهمین دوره مسابقات قرآن حوزه علمیه اصفهان ،۲۰ درصد نمره همه رشته‌های شفاهی چون قرائت و حفظ و… از تفسیر سوره قصص از تفسیر نور بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + یک =