حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

بهترین راه انس با خدا اظهار ارادت به آستان امام حسین(ع) است

حجت الاسلام صغیرا:

حجت الاسلام صغیرا بهترین راه انس با خدا را اظهار ارادت به آستان امام حسین(ع) دانست و گفت: اشک بر امام حسین(ع) بویژه در ایام ماه مبارک رمضان تاثیرگذار است.

حجت الاسلام علی صغیرا گفت: هدف از آفرینش همه خلقت شناخت خداوند است، همان طور که در حدیث قدسی آمده است: «کُنْتُ کَنزا مَخفّیا فَاَحبَبْتَ اَن اُعْرَف فَخَلَقْتُ الخلَقَ لاُِعرَف» پروردگارا! برای چه مخلوقات را آفریدی؟ خدای تعالی فرمود: گنجی پنهان بودم، دوست داشتم که شناخته شوم، پس خلق را آفریدم تا مرا بشناسند.

کارشناس مذهبی افزود: انبیای الهای مبعوث شدند تا قلبها را با فطرت آماده پذیرش پیام حق کنند و خداشناس شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دل در مسیر زندگی زنگار می گیرد، اظهار کرد: راه صیقل یافتن قلوب و شناخت خدا تمسک به ادعیه وارد شده و مناجات است.

حجت الاسلام صغیرا با تاکید بر اینکه دعا و مناجات زمینه عشق و محبت انسان را به پروردگار فراهم می کند، افزود: این دوستی رابطه ای دو طرفه است و اگر دعا و مناجات ها نبود، نمی دانستیم چگونه با پروردگار به گفتگو بنشینیم.

حجت الاسلام صغیرا در ادامه به مناجات حضرت علی(ع) در مسجد کوفه اشاره کرد و گفت: در این مناجات مولای ما پروردگارش را اینگونه می خواند که :مَوْلایَ یا مَوْلایَ اَنْتَ الْغَنِیُّ وَاَ نَا الْفَقیرُ وَهَلْ یَرْحَمُ الْفَقیرَ اِلا الْغَنِیُّ و این یعنی خداوند فقط غنی است و تمام خلقت فقیر آستان ایشان هستند.

وی با بیان اینکه شیطان هنگام دعا و مناجات مانع ایجاد می کند و با روش های مختلف جلوی ارتباط ما را با خدا می گیرد، عنوان کرد: انسان تنهایی نمی تواند به مقابله شیطان برود و تنها با تکیه به خداوند می توان در مقابل وسوسه های شیاطین انس و جن ایستاد.

حجت الاسلام صغیرا در پایان بهترین راه انس با خدا را اظهار ارادت به آستان امام حسین(ع) دانست و گفت: اشک بر امام حسین(ع) بویژه در ایام ماه مبارک رمضان تاثیرگذار است و در حدیثی امام صادق(ع) فرموده اند گریه بر سیدالشهدا گناهان کبیره را می ریزد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 3 =