حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

دیدار نماینده ویژه رئیس جمهور با اساتید، روحانیون و مدیران حوزه علمیه استان اصفهان

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسمی:

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسمی: استقلال حوزه باعث نشود که دولت کمکی را برای حوزه ها در نظر نگیرد؛ حوزه علمیه نعمتی است که اگر نظام از آن بهره نگیرد و در برنامه ها و رویکردها از آن استفاده نکند، ضررهای آن را خواهیم دید.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسمی نماینده ویژه رئیس جمهور در دیدار با اساتید، روحانیون و مدیران حوزه علمیه استان اصفهان ضمن بیان جایگاه ارزشمند و والای حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: نکته ای که در مسائل فرهنگی باید مد نظر قرار گیرد، نقش حوزه‌های علمیه در سند مهندسی فرهنگی کشور و برش استانی آن است و حوزه علمیه با ورود به این بخش و اعلام نظرات و برنامه های خود به شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور فرهنگی کشور نقش خود را ایفا کند.

وی افزود: همکاری حوزه های علمیه با ارگان های دیگر در امور فرهنگی مورد نیاز و دارای جایگاه ویژه ای است که نیازمند برگزاری جلسات و ارائه برنامه ها و راهکارهای فرهنگی توسط علما و اساتید حوزه علمیه می باشد.

نماینده ویژه رئیس جمهور گفت: با توجه به استقلال حوزه‌های علمیه و عدم دریافت بودجه های دولتی توسط این نهاد، باید توجه داشت که این استقلال باعث نشود که دولت کمکی را برای حوزه ها در نظر نگیرد؛ حوزه علمیه نعمتی است که اگر نظام از آن بهره نگیرد و در برنامه ها و رویکردها از آن استفاده نکند، ضررهای آن را خواهیم دید.

ایشان یادآور شد: حوزه های علمیه باید در مسائل اجتماعی وارد میدان شوند و نقش خود را در جامعه ایفا کنند و این نکته در منویات رهبر معظم انقلاب مکرر وجود دارد؛ مساجد کشور جایگاه و مراکز امور و فعالیت های فرهنگی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و برنامه های فرهنگی در آنها برگزار شوند و به جای افتتاح فرهنگسراها، به احیای مساجد و فعال کردن این مراکز و پایگاه های فرهنگی اجتماعی بپردازیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسمی به درخواست های مطرح شده نیز اشاره کرد و به پاسخ به برخی از آنها پرداخت و پیگیری مسائل و پیشنهادات اساتید و مدیران را در دستور کار خود قرار داد و افزود: دولت دستاوردهای خوبی در این مدت داشته است و در بحث کرونا، کاهش نرخ بیکاری، حذف ارز ترجیحی و جلوگیری از خروج منابع کشور با قیمت کم قدم های بلندی برداشته است.

وی در پایان علت گرانی های اخیر در کشور را تورم موجود در دنیا، عملکرد دولت قبل که دارای تورم ۴۰ درصدی بود و انجام اصلاح در بحث یارانه ها دانست و گفت: با عبور از بحران، شاهد کم شدن تورم و ثبات قیمت ها خواهیم بود و حضور رئسای کشورهای همسایه در کشور و امضای قراردادهای متعدد در زمینه های مختلف و همچنین تلاشهای شبانه روزی و جهادی رئیس جمهور و دولت، نشانه ای از گشایش در امور کشور خواهند بود.

در این دیدار قبل از بیانات حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسمی، اساتید و مدیران حوزه علمیه استان اصفهان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و توجه به مسائل فرهنگی اجتماعی، معیشت طلاب، تقویت نظارت در امور اقتصادی، تقویت مسئولین استانی، عدم وجود نقشه فرهنگی، توجه به ایجاد شبکه ملی اطلاعات و صیانت از فضای مجازی و همچنین توجه به جایگاه روحانیت در دستگاه ها را متذکر شدند.

 

 

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =