حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

آغاز هجدهمین دوره طرح تلبس دائم(طرح ادیب) طلاب حوزه علمیه اصفهان

حجت الاسلام مومنی:

حجت الاسلام مومنی از حضور ۲۰۰ نفراز طلاب حوزه علمیه اصفهان در هجدهمین دوره آموزشی تلبس دائم(طرح ادیب) و آموزش شبهات کلامی، مناسک عملی فقه و مباحث مبتلابه تبلیغ خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی اظهار کرد: طرح تلبس دائم طلاب حوزه علمیه اصفهان تحت عنوان طرح ادیب برای هجدهمین سال متوالی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دراین دوره طرح ادیب، طلاب علاقه‌مند به تلبس دائم حوزه علمیه اصفهان همچون سنوات گذشته شرکت خواهند کرد، گفت: هجدهمین دوره طرح ادیب با حضور آیت الله العظمی مظاهری به عنوان رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله طباطبایی نژاد مدیرحوزه علمیه اصفهان، در شب عید غدیر برگزار خواهد شد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان با اشاره اینکه مراسم عمامه گذاری و تلبس دائم طلاب حوزه علمیه اصفهان به صورت متمرکز در استان و هر ساله برگزار می شود، گفت: طلاب حوزه علمیه اصفهان علاقه‌مند به تلبس دائم باید پیش از حضور در مراسم عمامه گذاری، در دوره های کارگاهی آموزشی- مهارتی طرح ادیب شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در هجدهمین دوره طرح ادیب حوزه علمیه اصفهان بالغ بر ۲۰۰ نفر از طلاب شرکت می‌کنند، افزود: از جمله سرفصل های آموزشی در این دوره برای تلبس دائم طلاب، می توان به دوره های مهارتی چون نحوه کلاس داری، کلاس داری قرآن، جلسه اداره قرآن، مخاطب شناسی، روش بیان احکام، روش سخنرانی، احکام مبتلا به، احکام جدید کلامی مطرح شده، احکام مهارتی و عملی چون اجرای خطبه عقد، غسل و کفن اموات و آموزش مرثیه خوانی اشاره کرد که به صورت ابتکاری توسط حوزه علمیه اصفهان به مدت هجده سال پیاپی برگزار می شود.

حجت الاسلام مومنی ابراز کرد: در طرح ادیب تلاش می شود دانسته های طلاب به صورت عملی و کاربردی ارتقا یابد تا وقتی طلاب ملبس می شوند بتوانند در سطح جامعه موفق باشند.

وی اظهار کرد: مدت دوره های طرح ادیب در سال های گذشته یک ماهه بوده است ولی امسال به جهت تقارن زمانی آزمون پایانی سال تحصیلی طلاب از یک سو و نزدیکی ایام محرم و تبلیغ از سوی دیگر، هجدهمین دوره طرح ادیب به صورت فشرده در دو هفته و به صورت روزانه برگزار می شود.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان در پایان یادآور شد: طلابی که موفق به گذراندن این دوره از طرح ادیب می شوند پس از انجام استعلام های لازم، کد تلبس دریافت می کنند که در سراسر کشور قابل استفاده است.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 19 =