حوزه علمیه اصفهان
مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان اصفهان

حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال افتخار نیست

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدارحجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها و جمعی از معاونان و مدیران این مؤسسه، توفیق روزافزون را برای این مجموعه بزرگ از خداوند متعال خواستار شدند و اظهار امیدواری کردند که این مؤسسه علمی حوزوی تحت توجهات حضرت ولیّ عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه قرار گیرد.

این مرجع تقلید در ادامه به طرح‌هایی که ویژه طلاب جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها اجرا می‌شود، اشاره و تصریح کردند: در برنامه‌های حوزه‌های علمیه بانوان باید مسئله دین، تقوا و فضایل و مکارم اخلاق بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با انتقاد از وضعیت بانوان در جامعه امروز، تصریح کردند: حریم زنان باید جدای از حریم مردان باشد و موازین شرعی اسلام باید در میان زنان و مردان رعایت شود.

مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود

معظم با تأکید بر اینکه مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود، گفتند: زنان باید در زمینه‌های مختلف مطابق با موازین اسلامی فعالیت داشته باشند و وضعیت آنان باید با ارزش‌های اسلامی منطبق باشد.

مرجع تقلید با بیان اینکه تربیت باید بر اساس ارزش‌های اسلامی باشد، عنوان کردند: مطالب اخلاقی، دینی و فکر اسلامی باید به بانوان منتقل و در جامعه نهادینه شود.

زن و مرد باید در مسیر دین، ایمان و تقوا به کمال برسند

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه رعایت مسائل اسلامی هم برای مردان و هم برای زنان صدق می‌کند، بیان داشتند: در جامعه ما، زنان و مردان باید در خطی که اسلام معین کرده گام بردارند و ما باید جامعه را آنگونه که اسلام می‌خواهد، بسازیم.

ایشان با انتقاد از تبلیغاتی که علیه زن و اسلام صورت می‌گیرد، گفتند: زن و مرد باید در مسیر دین، ایمان و تقوا به کمال برسند.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت فعالیت‌های جامعه‌الزهرا سلام‌الله‌علیها در مسیر خدمت به اسلام، تصریح کردند: شما کار بزرگی را شروع کردید که اساس آن باید تقوا، ایمان، حجاب و عفت باشد.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی به سیره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و اهل بیت علیهم‌السلام اشاره کرد و افزودند: فعالیت‌های شما باید بر این اساس باشد که زن و مرد در راه کمال حقیقی و انسانی خودشان گام بردارند.

حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال افتخار نیست

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اهمیت مباحث زن در دنیای امروز، عنوان کردند: ما باید مباحث زنان را بر اساس آنچه مورد نظر اسلام است، تبیین کنیم تا اسباب خرسندی اهل بیت علیهم‌السلام به ویژه حضرت ولیّ عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه باشد.

معظم با انتقاد از حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال، گفتند: این افتخار نیست که زنان هم برای تماشای فوتبال به ورزشگاه بیایند، حدود زن و مرد باید حفظ شود.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به کتاب‌هایی که در زمینه عفاف و حجاب تألیف شده است، یادآور شدند: در طول تاریخ اسلام، بسیاری از زنان حضور داشتند که در فضایل و کمالات، نمونه بودند، اما حجاب آنان محفوظ بود؛ بانوان ما هم می‌توانند با حفظ حجاب و عفاف در جهات مختلف نمونه باشند.

معظم له با تأکید بر این موضوع که مقاصد دینی و اسلامی در مردان و زنان باید تأمین شود، گفتند: متأسفانه امروز وضعیت زنان در مملکت ما مطابق با اسلام نیست و باید در این زمینه، کارها و فعالیت‌های تأثیرگذاری انجام شود.

حوزه علمیه اصفهان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دو =